„Cześć i chwała Bohaterom – w wierszu i boju” w TVP1 HD

Koncert zespołu Contra Mundum TVP1 HD wyemituje 27 lutego 2016 roku o godzinie 17:30. Muzyka rockowa nie musi stać w sprzeczności do patriotyzmu, historii Narodu, tradycji wolnościowej, szacunku do Bohaterów i pamięci o przelanej przez Nich krwi. Przykładem tego jest zespół Contra Mundum, w tłumaczeniu: Przeciw Światu.

Wykonując repertuar do słów polskiej poezji wojennej, muzycy Contra Mundum są naszym przewodnikiem w historycznej, poetycko-dźwiękowej podróży. Usłyszymy rockowe aranżacje do wybitnych strof Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Jana „Bonawentury” Romockiego, Władysława Sebyły. Na nowo wybrzmią szturmowe pieśni napisane gdzieś w leśnych obozowiskach, partyzanckim mateczniku żołnierzy niepodległościowego podziemia, z okresu walki z Niemcami i komunistami: „Na znojną walkę”, „Hymn 5 Brygady Wileńskiej AK”, „Bij bolszewika”, czy „Noc zapada…”.

Spojrzenia Poetów – Żołnierzy i Żołnierzy – Poetów na kwestie tragizmu wojny, śmierci, zniewolenia, ale także nadziei, wiary w niepodległą Ojczyznę. Pieśni ludzi dumnych i wolnych, prawdziwie polskie.

Muzyka rockowa z mocnym przekazem patriotycznym. Koncert będzie ilustrowany archiwalnymi zdjęciami z okresu walk z niemieckim a następnie z sowieckim okupantem.

Czołówka zostanie przygotowana z materiałów archiwalnych i zdjęć zespołu Contra Mundum. Muzyka pod czołówkę i napisy końcowe będzie fragmentem utworu zespołu Contra Mundum.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *