Czwarty sezon programu „Podróże z historią” w TVP2

Radosław Kotarski, charyzmatyczny popularyzator wiedzy powraca do Dwójki w sobotę 8 kwietnia z czwartym sezonem „Podróży z historią”. W premierowym odcinku programu zdradzi widzom m.in. tajemnice kopalni soli w Bochni i odwiedzi stolicę polskiej kinematografii.

Sprawdź godziny emisji serii „Podróże z historią” w PROGRAMIE TV

Dlaczego ceny „słone” to ceny wysokie? Jak ciężka była beczka soli, którą musieliśmy z kimś zjeść, aby dobrze go poznać? Czym jest tajemniczy „kłapeć”? Radosław Kotarski wyrusza do Bochni, aby odpowiedzieć na te pytania i przekonać się o trudach pracy dawnych górników, którzy z narażeniem życia wydobywali sól. Poza tym będzie eksplorował podziemne korytarze i wczołga się w nieczynne komory górnicze. W drugiej części programu odwiedzi z kamerą filmową Łódź, szukając odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że właśnie to miasto jest stolicą polskiej kinematografii?

Program zrealizowano w duchu francuskiej szkoły historii „Annales”, skupiając się na codziennym życiu naszych przodków, ich emocjach i obowiązujących w przeszłości stosunkach społecznych, nie zaś na ogólnych wydarzeniach i datach, charakterystycznych dla szkolnych lekcji historii. Nie zabraknie w nim zaskakujących eksperymentów i widowiskowych rekonstrukcji historycznych.

„Podróże z historią”, sezon IV

Emisja: sobota, od 8 kwietnia, godzina 11:40

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *