Czwóra z dobrą oglądalnością wieczornego pasma

Pierwszy tydzień premier przyniósł dobry wynik pasma polskich produkcji Czwórki emitowanych między godziną 18:00 a 20:00. W grupie komercyjnej uzyskało ono udziały na poziomie 7,7%, zapewniając stacji czwartą pozycję na polskim rynku telewizyjnym.

Udany okazał się debiut najnowszego serialu „Detektywi w Akcji”, którego udziały w grupie 16-49 sukcesywnie rosły z odcinka na odcinek, osiągając w czwartek 5,3%. Po pierwszym tygodniu emisji średni wynik TV4 w porze emisji serialu wyniósł 4,6% (SHR All 16-49), rok do roku notując ponad dwukrotny wzrost (203%).

Nowa produkcja osiągnęła dobrą oglądalność również wśród widzów Naziemnej Telewizji Cyfrowej: udziały na poziomie 8,7% (SHR DVBt 16-49) pozwoliły Czwórce zdystansować m.in. TVP1 i TVP2 i uplasować się na trzecim miejscu, za Polsatem i TVN.

Pierwszy tydzień jesiennych premier był udany również dla serialu „Policjantki i Policjanci”. Emitowany w środę odcinek uzyskał bez mała 12% udziałów w grupie komercyjnej, a średnia wszystkich czterech epizodów trzeciego sezonu wyniosła 10,3%. Tym samym Czwórka utrzymała w paśmie serialu czwartą pozycję na polskim rynku telewizyjnym, natomiast wśród kanałów odbieranych drogą naziemną objęła już drugą lokatę z wynikiem 15,3% (SHR DVBt 16-49), pokonując m.in. TVN, TVP1 i TVP2.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *