7,5 mln widzów meczu Niemcy – Polska w Polsacie i Polsacie Sport

Ponad 7,5 mln widzów średnio oglądało piątkowe starcie Niemców z reprezentacją Polski w ramach eliminacji Euro 2016 na antenach Polsatu i Polsatu Sport. Polacy ulegli mistrzom świata 3:1.

Na antenie Polsatu mecz śledziło średnio ponad 6,4 mln widzów, a ponad 1,1 mln oglądało transmisję w Polsacie Sport. Łącznie na obie anteny mecz przyciągnął 53,3% SHR widzów w grupie 16-49 (44,4% SHR w Polsacie i 8,9% SHR w Polsacie Sport) oraz 48,1% SHR w grupie 4+. Przez co najmniej minutę, piątkowe spotkanie na obu antenach oglądało 13,3 mln kibiców. Ponad 800 tys. więcej widzów zgromadziła druga połowa meczu, w której Polacy długo walczyli o doprowadzanie do remisu.

Mecz komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto, a w studio gośćmi Bożydara Iwanowa na stadionie we Frankfurcie byli m.in. Dariusz Dziekanowski, Roman Kołtoń i Wojciech Kowalczyk.

Kolejne spotkanie eliminacyjne reprezentacja Polski rozegra 7 września 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie z Gibraltarem. Biało-czerwoni po siedmiu kolejkach eliminacyjnych są wiceliderem grupy D z 14 punktami na koncie.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *