Czwórka i Szóstka z odświeżoną identyfikacją wizualną

Dwa kanały telewizyjne Grupy Polsat Plus – Czwórka (TV4) i Szóstka (TV6) – 3 sierpnia b.r. odświeżają logo i oprawę. To kolejny etap procesu harmonizacji komunikacji całej Grupy, rozpoczętego w 2021 roku.

Sprawdź ofertę kanału TV6 w PROGRAMIE TV

Nowa wizualizacja TV4 i TV6 służy uzyskaniu spójnej identyfikacji, przy jednoczesnym zachowaniu tożsamości tych kanałów. Symbolem każdego z nich pozostaje stanowiąca bazę logotypu cyfra, która otrzymała nową formę. Wykorzystano w niej charakterystyczną dla Grupy Polsat Plus czcionkę Display Font oraz różnokolorowe linie, które tworzą zarówno logo stacji, jak i podstawowy motyw oprawy graficznej, tzw. „skórę”.

Duże zmiany zaszły w warstwie kolorystycznej. Czwórka zyskała ciepłe, energetyczne barwy, utrzymane w tonacji pomarańczowej i czerwonej, podczas gdy Szóstka zaprezentuje się w żywych, soczystych odcieniach zieleni z czerwonym akcentem.

Za opracowanie identyfikacji wizualnej TV4 i TV6 odpowiada Dział Produkcji Promocji Antenowej i Oprawy Telewizji Polsat.

Zmiana oprawy łączy się ze wzmocnieniem oferty programowej stacji. Jesienią na antenie Czwórki będzie można zobaczyć kolejne nowości, m.in. z udziałem największych gwiazd Polsatu. Mateusz Gessler poprowadzi nowe show „Para do gara. Ona mówi, on gotuje”, Krzysztof Ibisz będzie nowym prowadzącym – obok Pawła Orleańskiego – programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”, a Karolina Gilon po wakacyjnej przerwie powróci z nowym sezonem randkowego reality show „Love Island. Wyspa miłości”.

Swoją telewizyjną premierę będzie miał w Czwórce nowy serial komediowy „Krejzi Patrol” z Alanem Anderszem w jednej z głównych ról, a także serial fabularno-dokumentalny „Pomóż mi”.

Nie zabraknie nowych sezonów serialowych hitów Czwórki – „Policjantek i Policjantów” oraz „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” – oraz takich programów jak „Łowcy skarbów. Kto da więcej”, „Gwiazdy Kabaretu”, „Galileo” czy „STOP Drogówka”.

Sprawdź ofertę kanału TV4 w PROGRAMIE TV

Czwórka (TV4) i Szóstka (TV6) to ogólnopolskie i ogólnodostępne bezpłatne stacje z Grupy Polsat Plus, odbierane zarówno naziemnie, jak i na wszystkich platformach cyfrowych i satelitarnych oraz w sieciach kablowych. W naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce Czwórka i Szóstka, podobnie jak Polsat, dostępne są na multipleksie drugim (MUX 2).

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *