Czwórka ma coraz więcej słuchaczy

Program 4 Polskiego Radia osiągnął najwyższy w historii udział w czasie słuchania w swojej grupie docelowej, czyli wśród słuchaczy pomiędzy 20 a 35 rokiem życia. Według najnowszych badań Radio Track KBR, MillwardBrown SMG/KRC styczeń 2014 – marzec 2014 udział w czasie słuchania Czwórki wynosi 1,8%, a zasięg dzienny – 2,0 %. W tym samym okresie rok temu udział w czasie słuchania wynosił 0,9%, a zasięg dzienny 1,5%.

Cieszę się, że zdobywamy słuchaczy w grupie, na której najbardziej nam zależy. Dziennikarze, reporterzy i cała załoga Czwórki szuka tego co jest najbardziej interesujące dla młodych ludzi. Mówimy o karierze, rodzinie, studiach, pierwszej pracy i o tym jak radzić sobie w życiu. Nie ma tematów trudnych, tematów tabu… jest dużo energii, radości i dobrej muzyki – mówi Małgorzata Zalewska, p.o. dyrektor Czwórki.

Tendencja wzrostowa jest również widoczna w grupie najmłodszych słuchaczy. Według najnowszych badań Radio Track KBR, MillwardBrown SMG/KRC styczeń 2014 – marzec 2014, w grupie słuchaczy pomiędzy 15 a 25 rokiem życia udział w czasie słuchania wzrósł o 0,6 pkt proc. w porównaniu z tym samym okresem rok temu i o 0,3 pkt proc. w stosunku do poprzedniej fali badania.

W grupie ogólnej słuchaczy pomiędzy 15 a 75 rokiem życia udział w czasie słuchania wynosi 0,7%, a zasięg dzienny – 0,8%.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *