Eska ROCK o zniesieniu roamingu w Unii Europejskiej

Decyzją Parlamentu Europejskiego od 15 grudnia 2015 roku zostaną zniesione opłaty roamingowe w Unii Europejskiej. O nowej uchwale w niedzielnym programie „Parlamentarny Radar” na antenie Radia Eska ROCK opowiedzą Idalia Tomczak i Konrad Olszewski.

4 kwietnia br. Parlament Europejski głosował nad regulacjami znoszącymi roaming na terenie Unii Europejskiej. Koniec dodatkowych opłat za zagraniczne rozmowy telefoniczne ma wejść w życie od 15 grudnia 2015 r. – W erze smartfonów i mobilnego Internetu roaming jest barierą nie do zaakceptowania. Za wolność nie powinna być wystawiana faktura – twierdzi europosłanka Róża Thun, walcząca o zniesienie roamingu w krajach Unii Europejskiej.

W najbliższą niedzielę, tj. 13 kwietnia br. o godzinie 11:00 na antenie Radia Eska ROCK gościem „Parlamentarnego Radaru” będzie Róża Thun. Prowadzący razem z europosłanką wytłumaczą, co tak naprawdę oznacza dla Polaków nowa uchwała dotycząca roamingu. Europarlamentarzyści nie tylko zagłosowali za zniesieniem roamingu, ale także za zabezpieczeniem neutralności sieci i niedopuszczeniem do powstania Internetu dwóch prędkości. Zaproponowali również ustanowienie zasady fair use, czyli możliwości ustanawiania przez dostawców usług pakietów wykorzystywania minut/transmisji danych, do wysokości których opłaty roamingowe nie będą pobierane. Po wykorzystaniu limitu stawki nie będą mogły być wyższe niż określone przez przepisy już obowiązujące.

Źródło: Grupa Radiowa TIME

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *