Koncert „Nie lękajcie się iść pod prąd” w Polsacie

„Nie lękajcie się iść pod prąd” – to wyjątkowy koncert z okazji kanonizacji Papieża Polaka, przygotowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II, który pokaże Telewizja POLSAT. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej estrady: Voo Voo, Raz Dwa Trzy, Zakopower, T. Love, Mela Koteluk, Kasia Kowalska, Urszula, Pectus, Jorgos Skolias. Zobaczymy także aktorów Antoniego Pawlickiego oraz Macieja Musiała, którzy przywołają fragmenty dzieł Jana Pawła II. Koncert, honorowym patronatem, objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

25 kwietnia br., z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II, w Warszawie, na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego – w miejscu, w którym Ojciec Święty kilkakrotnie spotykał się z wiernymi i wypowiadał znaczące słowa – odbędzie się uroczysty koncert, nawiązujący tytułem do papieskiego nauczania zatytułowany „Nie lękajcie się iść pod prąd”. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który będzie gościem honorowym koncertu i wygłosi do zgromadzonych krótkie przemówienie.

Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Telewizją POLSAT, pokaże to wyjątkowe widowisko słowno-muzyczne, pragnąc przypomnieć nauczanie Ojca Świętego, który wzywał do podejmowania trudnej drogi odnajdywania swojego człowieczeństwa, postawy nonkonformizmu. Na początku koncertu artyści biorący udział w tym widowisku, chór i orkiestra zaproszą wszystkich zgromadzonych na placu do wspólnego wykonania „Barki” – ulubionej pieśni bł. Jana Pawła II. W koncercie pojawi się również pieśń, która towarzyszyła wszystkim papieskim pielgrzymkom do Ojczyzny – „Abba Ojcze”. Specjalnie na kanonizację Jana Pawła II Mateusz Pospieszalski, dyrektor muzyczny koncertu, skomponował pieśń – „Iść pod prąd”. Utwór wykonają wspólnie: Sebastian Karpiel-Bułecka, Muniek Staszczyk, Adam Nowak, Wojciech Waglewski i Jorgos Skolias z towarzyszeniem chóru.

W trakcie koncertu zaprezentowane zostaną materiały archiwalne, przypominające sylwetkę bł. Jana Pawła II – od młodości do ostatnich dni Ojca Świętego. Jego dziedzictwo – encykliki, orędzia, homilie i przemówienia z okazji kolejnych Światowych Dni Młodzieży, czy też pielgrzymek do naszego kraju, zostaną przywołane we fragmentach, a słowa te przeczytają młodzi aktorzy: Antoni Pawlicki i Maciej Musiał. Nauczaniu Papieża na temat: modlitwy, świętości, śmierci, moralności, wolności, szczęścia, wiary, nadziei i miłości będą towarzyszyły piosenki o tej tematyce, w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Kasia Kowalska zaśpiewa „Modlitwa III. Pozwól mi” i „To co dobre”, Raz Dwa Trzy wykona – „Trudno nie wierzyć w nic” i „Miłość”, a Voo Voo piosenki „Nim stanie się tak” i „Bo Bóg dokopie”. Zakopower wykona dwa inne ważne utwory: „Boso” oraz „Wolność”. Na scenie pojawi się również T. Love z piosenkami „Bóg. Tak bardzo chciałbym zostać kumplem twym” oraz „Lucy phere”. „Pieśń o szczęściu” zaśpiewa Mela Koteluk, utwór „Z wolna słowom” grupa Pectus, a Urszula przypomni dwie inne piosenki „Wiarę” i „Nadzieję”.

Koncert zostanie wyemitowany na antenie Telewizji POLSAT w piątek, 25 kwietnia o godzinie 22:05.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *