Czwórka ma już 15 lat

15 lat temu rozpoczął nadawanie kanał telewizyjny TV4. Po Polsacie i TVN jest to najstarsza telewizja komercyjna w Polsce (nie licząc płatnej Canal+). Od początku sygnał stacji dostępny jest za pośrednictwem nadajników naziemnych, sieci kablowych i platform satelitarnych.

Dzięki procesowi cyfryzacji Czwórka – która w czerwcu 2013 roku zakończyła naziemne nadawanie analogowe – w połowie roku 2014 objęła swoim zasięgiem 99,7% gospodarstw domowych. Obecnie Czwórka dostępna jest na drugim multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. W 2013 roku spółkę Polskie Media nabyła Telewizja POLSAT i od 31 grudnia jest ona bezpośrednim nadawcą programu TV4.

Czwórka – kojarzona z takimi programami jak „Galileo”, „Drogówka” czy najnowszym serialem stacji „Policjantki i Policjanci” – prezentuje zróżnicowaną ofertę dla szerokiej widowni. W ramówce Czwórki, w której ważną pozycję zajmują produkcje polskie, obok programów rozrywkowych, dokumentalnych i popularnonaukowych, znajdują się seriale i pozycje filmowe.

Pierwsze miesiące 2015 roku przyniosły Czwórce pozycję lidera Naziemnej Telewizji Cyfrowej pod względem przyrostu udziałów w grupie komercyjnej (wzrost o 33% w stosunku do I kwartału 2014 roku) oraz kolejne rekordy oglądalności notowane przez najnowszy serial stacji „Policjantki i Policjanci” – najlepiej oglądany odcinek drugiego sezonu serialu zobaczyło ponad 1,3 mln widzów, co w grupie 16-49 przełożyło się na 8,8% udziałów w rynku telewizyjnym.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *