Polskie Radio Dzieciom już nadaje na MUXR-3

1 kwietnia 2015 roku o godzinie 10:00 w ramach trzeciego multipleksu (MUXR-3) Naziemnego Radia Cyfrowego rozpoczęła nadawanie nowa stacja tematyczna Polskiego Radia – Polskie Radio Dzieciom.

Na antenie stacji będą pojawiały się audycje dedykowane najmłodszym: programy edukacyjne, rozrywkowe i takie, które będą rozwijać kreatywność maluchów. W ramówce nie zabraknie też magazynów parentingowych skierowanych do rodziców.

Rozgłośnia wypełni lukę na rynku radiowym, który w ofercie nie ma propozycji dla dzieci. Polskie Radio Dzieciom to alternatywa dla innych form rozrywek, doskonałe źródło wiedzy i zabawy dla całej rodziny – przekonuje Dominika Sygiet-Seńczyszyn, sekretarz redakcji Polskiego Radia Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom, to kolejny program w ofercie Polskiego Radia, którego będzie można słuchać poprzez Naziemne Radio Cyfrowe. Ramówka nowego radia powstała pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i przy udziale ponad 500 placówek edukacyjno-wychowawczych. – Audycje mają uczyć, bawić, integrować rodzinę i bezpiecznie towarzyszyć dzieciom każdego dnia – wyjaśnia Dominika Sygiet-Seńczyszyn.

Audycje będą przeznaczone przede wszystkim dla tych dzieci, które nie ukończyły jeszcze ósmego roku życia. – Program będzie dopasowany do potrzeb najmłodszych i będzie stanowił uzupełnienie do tego, czego dzieci uczą się w przedszkolu – zapewniają twórcy Polskiego Radia Dzieciom. Na antenie do wspólnego poznawania świata zaproszą pacynki, zarówno te dobrze znane – jak Kulfon i Monika, jak i te, które dopiero będą zdobywać sympatię małego słuchacza: Smok Adaś i Miś Michaś. W role postaci wcielą się znani i lubiani aktorzy: Janusz Zadura i Wojciech Supiński.

Warto przypomnieć, że przekaz Polskiego Radia Dzieciom pojawił się na MUXR-3 już 27 marca 2015 roku, ale była to emisja testowa, w czasie której nadawano „ciszę”, a następnie pętlę zapowiadającą start stacji.

Źródło: www.naziemna.info / Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *