Czwórka na festiwalach muzycznych

Ostróda Reggae Festiwal, Hip-Hop Mazury Festival, Up To Date Festival – to tylko niektóre imprezy z których będzie nadała w te wakacje radiowa Czwórka i gdzie będzie można spotkać czwórkowych dziennikarzy i Dj-ów.

Muzycznie Czwórka rozpoczęła wakacje na Festiwalu Instytut w Twierdzy Modlin. W strefie Czwórki odbyła się pierwsza część debaty „Quo Vadis Techno”, podczas której DJ’e, promotorzy oraz producenci rozmawiali o przyszłości jednego z najbardziej popularnych gatunków muzyki elektronicznej. Debata będzie kontynuowana na festiwalach objętych patronatem Czwórki: na Audioriver w Płocku oraz Up To Date Festival w Białymstoku.

W najbliższy weekend Czwórka będzie na 13. festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. W sobotę 30 czerwca prosto z oficjalnego klubu festiwalowego Sztauwajery, Mateusz Tomaszuk i Patryk Grabowski będą relacjonować przebieg festiwalu w „Wiadomościach Radiowej Czwórki” o godz. 11.00 i 14.00 oraz w audycji „Klucz Kulturowy” o godz. 15.40, a po godz. 18.00 poprowadzą festiwalowe wydanie audycji „Muzyczne Biuro Podróży”. Dziennikarze przybliżą twórczość artystów z tegorocznego line-upu Tauron Nowa Muzyka. Na finał dnia swoje sety na scenie Sztauwajerów zaprezentują DJ Bert, Harper i Mr. Lex.

W kolejnym tygodniu, od 5 do 8 lipca odbędzie się Ostróda Reggae Festiwal z finałem konkursu „Czwórka Reggae Contest”. Akcja adresowana jest do młodych zespołów grających muzykę reggae, chcących wybić się ze swoją muzyką do szerszej publiczności. Rozstrzygnięcie konkursu na scenie głównej ostatniego dnia trwania Ostróda Reggae Festival.

Następnie Czwórka odwiedzi po raz pierwszy Intro Festival w Raciborzu (13-14 lipca). Niecodzienne połączenie muzyki elektronicznej i mapingu 3D wyświetlanego na elewacji piastowskiego zamku na Śląsku to wydarzenie, którego nie mogą przegapić słuchacze Czwórki.

W drugiej połowie miesiąca dziennikarze Czwórki zawitają na XVII Hip-Hop Mazury Festival w Giżycku (19-21 lipca) oraz na Audioriver w Płocku(27-29 lipca), podczas którego Czwórka przeprowadzi na drugą część debaty poświęconej przyszłości muzyki techno.

W kolejnym miesiącu Czwórka wybierze się w Sudety w poszukiwaniu muzycznych wrażeń. Najpierw odwiedzi Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal (9-12 sierpnia) a następnie wybierze się do Czech na Hip-Hop Kemp 2018 (23-25 sierpnia).

Zwieńczeniem muzycznych wakacji z Czwórką jak zawsze będzie Up To Date Festival w Białymstoku (7-8 września). Podczas wydarzenia dziennikarze Czwórki zaproszą na trzecią i ostatnią tego lata debatę „Quo Vadis Techno”. Ponadto, w tym roku na mapie festiwalu ponownie pojawi się Czwarta Scena Czwórki. Zagrają na niej m.in. Mordor Muzik, Undadasea, RAU, Earth Trax & Newborn Jr.

Zapraszamy do słuchania relacji z festiwali muzycznych w Czwórce na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *