Czwórka rusza z letnią ramówką

1 lipca 2016 roku startuje nowa ramówka Czwórki. Latem stacja towarzyszyć będzie słuchaczom w aktywnym i bezpiecznym wypoczynku. Pojawią się informacje kulturalne – zaproszenia na letnie festiwale, imprezy i koncerty, a także wakacyjna muzyka w cyklu „Nuta lata”. Tradycyjnie Czwórka odwiedzi największe festiwale muzyczne, takie jak Ostróda Reggae Festival i Audioriver. Nie zabraknie nowych audycji z udziałem słuchaczy, m.in. „Będzie głośno!” i „Artystyczny wybieg”.

Wakacyjne poranki Czwórka rozpocznie interaktywną audycją Mariusza Infuleckiego „BąŻur” (poniedziałek-czwartek, godziny 6:00-9:00), wprowadzającą słuchaczy w dobry nastrój już od samego rana. Nie zabraknie ciekawych gości oraz najważniejszych informacji z kraju i ze świata.

W „Stacji Kultura” (poniedziałek-piątek, godziny 10:00-12:00) Czwórka poleci ciekawe książki na wakacje, a w dwugodzinnej audycji podróżniczej „Hotspot” (sobota, godziny 16:00-18:00) Czwórkowi dziennikarze będą odkrywać uroki mniej znanych zakątków Polski.

Wśród nowych propozycji znajdzie się m.in. „Stacja Nauka” (poniedziałek-piątek, godziny 12:00-13:00), program, w którym Patryk Kuniszewicz weźmie pod lupę zjawiska naukowe, z którymi mamy do czynienia podczas wakacyjnych przygód.

Kolejna propozycja to „Czat Czwórki” (poniedziałek-piątek, godziny 15:00-17:00), w którym pojawi się m.in. letni cykl „Mam odjazd na… Bezpieczne wakacje”.

W lipcu na antenie zadebiutuje także „TXT” (piątek, godziny 17:00-18:00), czyli rozmowy o języku polskim, slangu, zabawie słowem i różnicach w komunikowaniu się pokoleń. Do swojej audycji Kamil Jasieński zaprosi autorów tekstów do najróżniejszych gatunków muzyki.

W nowym programie Czwórki „Będzie głośno” (piątek, godziny 18:00-20:00) gościć będą młode zespoły i wokaliści, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę muzyczną. W pierwszej części audycji Mariusz Infulecki porozmawia z artystami, a słuchacze będą mieli okazję wysłuchać ich utworów. Druga godzina poświęcona będzie na spotkania z ekspertami z branży muzycznej m.in. menedżerami, producentami, specjalistami od emisji głosu oraz organizatorami koncertów, którzy podpowiedzą, jak przebić się na rynku. Na stronie internetowej Czwórki zaprezentowane zostaną utwory wszystkich wokalistów i zespołów, które odwiedzą stację, a słuchacze będą mogli głosować. W pierwszym odcinku „Będzie głośno” wystąpi wokalistka Katarzyna Grabowska.

W soboty Anna Hardej i Jakub Jamrozek w ciekawej, czasem humorystycznej formie opowiedzą, jak żyli ludzie w minionych wiekach w audycji „Zaklinacze czasu” (godziny 14:00-15:00). Tego samego dnia w „Kluczu kulturowym” (godziny 15:00-16:00) Justyna Majchrzak przybliży hasła należące do polskiego kodu kulturowego.

W niedziele Czwórka poleca „Kierunek Kraków” (godziny 7:00-8:00, potrwa do 31 sierpnia), audycję o Światowych Dniach Młodzieży, a także „Artystyczny wybieg” (godziny 12:00-14:00), nowy program będący platformą prezentacji idei, działań i twórczości młodych artystów z różnych dziedzin – literatury, sztuk plastycznych, wizualnych oraz działań prospołecznych. Audycję współtworzyć i współprowadzić będą liderzy i twórcy prezentowanych środowisk.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *