Czwórka z 26% wzrostem udziałów rok do roku

Po rekordowym wrześniu październik był kolejnym najlepszym miesiącem Czwórki. Udziały TV4 w rynku w grupie komercyjnej osiągnęły 3,9% i były o 24% wyższe w porównaniu z październikiem roku ubiegłego, a w grupie 4+ wyniosły 3,5%, przy wzroście rok do roku o 26%. W obu grupach Czwórka wyprzedzała swoją bezpośrednią konkurencję – TV Puls i TVN 7.

W minionym miesiącu Czwórka odnotowała też jedne z najlepszych udziałów w widowni odbierającej telewizję naziemnie – osiągając 4,9 % (SHR DVBt 4+), wygrywała z konkurencją i poprawiła swój wynik w stosunku do października 2014 roku o 28%. W grupie komercyjnej, podobnie jak we wrześniu, stacja osiągnęła 6% (SHR DVBt 16-49), co oznacza wzrost o 29% w porównaniu z październikiem roku ubiegłego.

Na czele najlepiej oglądanych pozycji miesiąca znajdują się „Policjantki i Policjanci”, stale powiększające swą widownię, która regularnie przekracza już półtora miliona osób. Warto dodać, że ostatnie październikowe emisje serialu przynosiły kolejne rekordowe wyniki, zbliżające się do 1,7 mln widzów.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *