Czwórka z nowa oprawą od 1 maja (wideo)

Już 1 maja Czwórka (TV4) zademonstruje swoim widzom nową oprawę antenową. Oprawa ta łączy w sobie elementy filmowe (live-action) z nowoczesną grafiką. Producentem oprawy jest Tomasz R. Dąbrowski, za jej graficzne elementy odpowiadają Andrzej Wąsik i Paweł Sadaj, a muzykę skomponował Łukasz Targosz.

„Tworząc nową oprawę staraliśmy się jak najlepiej oddać charakter Czwórki – stacji skierowanej do widza aktywnego, ciekawego świata, ceniącego sobie jednak również rozrywkę na odpowiednim poziomie. W czasie prac nad oprawą zwracaliśmy więc uwagę przede wszystkim na jej uniwersalność i pewną elegancję cechującą produkcje Czwórki. Zdjęcia do nowej oprawy wykonane zostały więc w technice zapewniającej najwyższą jakość obrazu i przy wykorzystaniu najnowocześniejszych dostępnych na polskim rynku kamer”

Za część elementów graficznych nowej oprawy odpowiada pracownia filmowa Am2, kierowana przez Andrzeja Wąsika – reżysera m.in. kultowego programu „30 ton”, twórcę opraw do takich programów jak „Szansa na sukces”, „Tok2Szok”czy „Dragons’ Den – jak zostać milionerem”. Andrzej Wąsik jest również twórcą oprawy graficznej kanału „Ale kino” i autorem logotypu do programu „Kuba Wojewódzki”.

Ważnym elementem nowej oprawy jest również stworzone przez Pawła Sadaja nowe ID stacji. Ten znany artysta grafik jest absolwentem projektowania graficznego na prestiżowym Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (który ukończył z wyróżnieniem) oraz fotografii artystycznej Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Paweł Sadaj specjalizuje się w kreowaniu kampanii wizerunkowych, projektowaniu graficznym, w tym identyfikacji wizualnej, tworzeniu animacji, postprodukcji obrazu video oraz fotografii. Jego prace – logotypy, czołówki programów telewizyjnych i oprawy graficzne oglądać można – oprócz Czwórki i Szóstki – na antenach Telewizji Polsat, TVP2 czy Religia.tv.

Autorem muzyki do nowej oprawy jest Łukasz Targosz – muzyk multiinstrumentalista, producent muzyczny (współpracujący m.in. z Renatą Przemyk, Grzegorzem Turnauem, Januszem Radkiem i Afromental) i jeden z najzdolniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej.

Jego twórczość można było podziwiać w takich filmach jak „Listy do M”, „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, „Kochaj i tańcz” czy „Świadek koronny”. Artysta nie stroni również od telewizji, tworząc muzykę do najpopularniejszych polskich seriali („Lekarze”, „Przyjaciółki”, „Prawo Agaty”, „Usta usta”, „Prosto w serce”, „Naznaczony”, „39 i pół”, „BrzydUla”, „Odwróceni”, „Niania”).

Łukasz Targosz ukończył słynny Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Premiera nowej oprawy zaplanowana została na 1 maja 2013 roku.

Źródło: Polskie Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *