Czwórka ze wzrostem udziałów dzięki polskim produkcjom

Wiosną Czwórka (TV4) odnotowała kolejny wzrost udziałów w rynku, które w okresie marzec-maj 2015 zwiększyły się rok do roku o 21% w grupie 4+ i o 27% w grupie 16-49%. Na wzrost ten złożyły się w dużej mierze rodzime produkcje.

Programy polskie oglądały się w Czwórce zdecydowanie lepiej niż w konkurencyjnych stacjach. W analizowanym okresie – pod względem średniej widowni polskich produkcji ogółem – Czwórka, z wynikiem 185 tys. widzów, zdystansowała TVN7 (159 tys.) i ponad dwukrotnie przewyższyła TV Puls (86 tys.).

Warto podkreślić, że przewagę nad konkurencją zapewniły Czwórce głównie produkcje zrealizowane specjalnie na potrzeby jej anteny – z „Policjantkami i Policjantami” i „Galileo” na czele, które średnio w swoich najlepszych pasmach gromadziły odpowiednio 1 mln 45 tys. i 446 tys. widzów.

Dla porównania najlepiej oglądane polskie programy (nie dotyczy filmów fabularnych) w konkurencyjnych kanałach to: „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, którą w jej najlepszym paśmie śledziło w TVN 7 średnio 755 tys. osób i „Wojciech Cejrowski. Boso” z 302 tys. widzów w najlepszym paśmie tego programu w TV Puls, przy czym obie te pozycje debiutowały na antenach innych stacji. Warto zauważyć, że TVN 7 nie oferował własnych programów polskich, a trzy ostatnie nowości TV Puls („Dom Wróżek”, „Przypadki Cezerego P.” i „Twój Puls”) zdecydowanie przegrywały w pasmach z propozycjami Czwórki.

Czwórka prowadzi także pod względem udziałów produkcji polskich w grupie komercyjnej, które w okresie marzec-maj 2015 wyniosły średnio 4%, przy 3,6% udziałach TVN 7 i 3,2 % wyniku TV Puls. Przewaga Czwórki jeszcze wyraźniej zaznacza się w paśmie prime time, gdzie udziały rodzimej produkcji w grupie 16-49 kształtowały się na poziomie 4,8% i były blisko dwa razy większe od analogicznego wyniku TV Puls (2,6%), przy braku programów polskich (nie dotyczy filmów fabularnych) w tym paśmie w TVN 7.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *