Debata i audycje o Brexit w Trójce

23 czerwca 2016 roku mieszkańcy Wielkiej Brytanii zdecydują w powszechnym referendum o tym, czy pozostaną w Unii Europejskiej, czy – wręcz przeciwnie – opuszczą jej struktury. Z tej okazji Trójka zaprasza na specjalne audycje o Brexit oraz poświęconą temu tematowi debatę z udziałem specjalistów.

W dyskusji, która odbędzie się w przededniu referendum, czyli w środę, 22 czerwca, (Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7), wezmą udział eksperci: historyk, politolog i analityk dr Sławomir Dębski, dr hab. Marek A. Cichocki – filozof, politolog i doradca społeczny prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Henry Foy – korespondent „Financial Times” w Polsce.

Debatę zorganizowaną przez Program 3, Redakcję Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia oraz Polski Instytut Spraw Międzynarodowych poprowadzi Dariusz Rosiak – reportażysta, dziennikarz i publicysta Polskiego Radia, znawca spraw brytyjskich, były dziennikarz Sekcji Polskiej Serwisu Światowego BBC i autor książki „Oblicza Wielkiej Brytanii”. Początek spotkania o godzinie 21:00.

Ponadto w tygodniu, w którym odbędzie się głosowanie w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, Trójka zaprasza na audycje poświęcone tej tematyce. Informacje, wejścia reporterskie i komentarze pojawią się m.in. w: „Zapraszamy do Trójki” – zarówno porannych (22-24 czerwca, godziny 6:00-9:00), jak i popołudniowych wydaniach audycji (23 czerwca, godziny 16:00-19:00), a także w „Magazynie Europejskim” (23 czerwca, godziny 12:00-13:00) i „Salonie politycznym Trójki” (24 czerwca, godzina 8:13).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *