Debata „Nie wolno śmiać się z religii” na antenie RDC

Towarzystwo Absolwentów Oxford i Cambridge oraz Polskie Radio RDC zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Zderzenia”. Debata nad tezą „Nie wolno śmiać się z religii” odbędzie się we wtorek 3 marca 2015 roku o godzinie 19:00 w Teatrze Polskim w Warszawie i będzie transmitowana na antenie RDC.

Tezy „Nie wolno śmiać się z religii” bronić będą: Imam Abi Ali Issa, dr Justyna Melonowska oraz red. Jarosław Włodarczyk. Przeciwko tezie opowiedzą się: red. Gabriele Lesser, Marcin Celiński i red. Jerzy Urban. Moderatorami dyskusji będą Ewa Wanat – Redaktor Naczelna i Dyrektor Programu RDC oraz Grzegorz Nawrocki – prowadzący program Tygodnik.pl w TVP Polonia.

Przebieg debat z cyklu „Zderzenia” bazuje na zasadach panujących w klubach debatanckich Oxfordu i Cambridge. Zaproszeni mówcy, przy udziale publiczności, dyskutują nad zadaną tezą dotyczącą życia społeczno-politycznego. Debata rozpoczyna się głosowaniem, po którym następują wystąpienia obrońców i przeciwników tezy. Kolejne, zamykające spotkanie głosowanie, wskazuje zwycięzców i liczbę uczestników, którzy zmienili zdanie pod wpływem argumentacji mówców. W debacie głos może zabrać każda chętna i obecna na sali osoba, mając na wypowiedź maksymalnie 2 min.

Wstęp na debaty jest wolny. Głos w dyskusji mogą zabrać również słuchacze przed radioodbiornikami, dla których uruchomione zostanie głosowanie SMS. Swój stosunek do tezy będzie można określić wysyłając wiadomość o treści „RDC.ZA” lub „RDC.PRZECIW” na numer 7148. Końcowe wyniki zostaną ogłoszone na stronie rdc.pl.

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *