Debata ośmiu komitetów wyborczych w TVP1 HD

W siedzibie Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17, odbyło się 28 września 2015 roku spotkanie przedstawicieli TVP S.A. z przedstawicielami 8 komitetów wyborczych, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich okręgach wyborczych w wyborach do Sejmu, tj.: Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Partii Razem, KORWiN, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Zjednoczonej Lewicy, „Kukiz’15” i Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Podczas spotkania odbyło się losowanie terminów wywiadów, które zostaną przeprowadzone z liderami komitetów wyborczych w „Polityce przy kawie”, emitowanej na antenie TVP1 HD o godzinie 8:15. Liderzy będą gościć w studiu tego programu w dniach 12-15 i 19-22 października. Program w „formule jeden na jeden” proprowadzą: Justyna Dobrosz-Oracz lub Małgorzata Serafin. Wylosowano następujące terminy wywiadów z przedstawicielami poszczególnych komitetów: 12 października – KORWiN, 13 października – PiS, 14 października – PO, 15 października – Partia Razem, 19 październka – „Kukiz’15, 20 października – Nowoczesna, 21 października – PSL i 22 października – Zjednoczona Lewica.

W środę 21 października odbędzie się w TVP1 HD Debata, do której zostali zaproszeni liderzy ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Poprowadzą ją Diana Rudnik i Krzysztof Ziemiec. Debata rozpocznie się o godzinie 20:25 i potrwa 100 minut. W dyskusji poruszone zostaną sprawy społeczno-gospodarcze, kwestie polityki zagranicznej i bezpieczeństwa oraz zagadnienia z zakresu konstytucji i ustroju państwa. W czasie spotkania dokonano losowania miejsc, które w audycji zajmą liderzy, oraz kolejności ich wystąpień w poszczególnych częściach Debaty.

Obowiązek zorganizowania debaty przedwyborczej przez telewizję publiczną wynika z Kodeksu wyborczego z 5 stycznia 2011 roku oraz Rozporządzenia KRRiT z 6 lipca 2011 roku.

Przedstawiciele komitetów wyborczych zapoznani zostali z zasadami relacjonowania kampanii wyborczych w Telewizji Polskiej S.A., które zatwierdził niedawno Zarząd TVP.

TVP1 organizuje spotkania informacyjne na temat własnych audycji wyborczych, na które zapraszani są przedstawiciele ogólnopolskich komitetów wyborczych, począwszy od wyborów parlamentarnych w 2011 roku.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *