Koncert inaugurujący sezon jubileuszowy NOSPR w Dwójce

W tym roku Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach świętuje 80-lecie swojego istnienia. Z tej okazji już w najbliższą środę, 30 września 2015 roku o godzinie 19:30, Program 2 zaprasza na specjalny koncert inaugurujący sezon jubileuszowy NOSPR.

Słuchacze będą mogli śledzić transmisję koncertu w audycji „Filharmonia Dwójki” prosto z siedziby NOSPR – nagrodzonej w konkursie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” w kategorii kultura i sztuka. Podczas wydarzenia wystąpią światowej sławy wiolonczelista Truls Mørk oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Alexandra Liebreicha. W programie wieczoru znajdą się utwory: Grzegorza Fitelberga (W głębi morza Obraz muzyczny w formie uwertury na wielką orkiestrę), Dymitra Szostakowicza (I Koncert wiolonczelowy) i Hectora Berlioza (Symfonia fantastyczna).

Z okazji jubileuszu NOSPR Dwójka przypomni najciekawsze koncerty orkiestry – codziennie do czwartku o godzinie 10:00. Urodziny Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia będą też tematem wtorkowej audycji „O wszystkim z kulturą” (wtorek, 29 września, godzina 18:00), podczas której z dyrektor NOSPR Joanną Wnuk-Nazarową porozmawia Marcin Majchrowski.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *