1,7 mln widzów obejrzało „Wielki Test o Polskim Filmie”

Ponad 1,7 mln widzów obejrzało „Wielki Test o Polskim Filmie” w Jedynce. W rywalizacji zwyciężyli Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz. Trzecia edycja testu filmowego została zorganizowana przez Telewizję Polską i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Wielki Test o Polskim Filmie” był trzydziestym wydaniem testu w TVP1. Tym razem program zainteresował 1 mln 734 tys. widzów (udziały 11,1%). Test wygrała para: Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz. Czek na kwotę 30 tys. zł wręczył im Prezes TVP, Janusz Daszczyński. Zwycięzcy przekazali wygraną na rzecz gimnazjum w Woli Rzędzińskiej. Natomiast nagrodę 20 tys. zł ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej wygrał Pan Maciej z Krakowa, który najlepiej rozwiązał test on-line.

Wielki Test jest dziś najpopularniejszym oryginalnie polskim formatem rozrywkowym. To również najbardziej interaktywne widowisko telewizyjne w Polsce. Cieszę się, że widzowie to doceniają i niezmiennie oglądają nasz program. Jedynka nadal będzie rozwijać Wielkie Testy – mówi wicedyrektor TVP1, Andrzej Godlewski.

Program reżyseruje Konrad Smuga, redaktorem odpowiedzialnym jest Irena Pręcikowska z Redakcji Audycji Społeczno-Publicystycznych TVP1, a producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej. Pytania do testu ułożyli: Grażyna Torbicka, dyrektor PiSF Agnieszka Odorowicz i Tomasz Raczek.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *