„Debata. Polska dla imigrantów?” w TVP1 HD

W środę, 23 września 2015 roku, o godzinie 20:20 TVP1 HD zaprasza na „Debatę. Polska dla imigrantów?”. Tym razem Małgorzata Serafin porozmawia z gośćmi o jednym z największych wyzwań, przed którym stanęły Polska i Europa w swojej najnowszej historii.

Zaproszeni do udziału w debacie goście m.in.: prof. Mariusz Muszyński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Ewa Kulik-Bielińska (dyrektor Fundacji Stefana Batorego, podpisała list intelektualistów w sprawie solidarności z uchodźcami) oraz Zaher Sabader (od 20 lat korespondent mediów arabskich w Polsce), ks. prof. Waldemar Cisło (Pomoc Kościołowi w Potrzebie), dr hab. Maciej Duszczyk (Ośrodek Badań nad Migracjami UW), dr Krzysztof Liedel (prawnik, specjalista w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania), Ewa Piechota (rzecznik Urzędu ds. Uchodźców) porozmawiają o fali uchodźców i imigrantów, która jest nie tylko problemem humanitarnym związanym z pomocą ludziom uciekającym przed wojną.

To również wyzwanie dotyczące solidarności i spójności Unii Europejskiej. Jak zachować te podstawowe dla funkcjonowania Unii wartości? Z obecną migracją łączą się również zjawiska przemian kulturowych, społecznych i politycznych oraz kwestie bezpieczeństwa – jak im sprostać? Ważne jest także pytanie, na ile przybysze spoza Europy mogą przyczynić się do rozwoju gospodarczego Starego Kontynentu. O tych sprawach będą dyskutować nie tylko eksperci, ale również zaproszeni do studia goście, którzy przyjadą z całego kraju i będą reprezentować różne grupy społeczne.

Tak jak w przypadku poprzedniej Debaty z 2 września, poświęconej wówczas tematyce referendalnej, widzowie będą mogli komentować dyskusję w mediach społecznościowych, a część ich opinii zostanie wykorzystana w programie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *