Diamentowa Liga wraca na sportowe anteny Polsatu

24 medalistów olimpijskich z Londynu, w tym siedmiu mistrzów, a wśród nich Tomasz Majewski w pchnięciu kulą, wystąpi w pierwszym z 14 tegorocznych mityngów Diamentowej Ligi. W piątek w Dausze sezon lekkoatletyczny rozpocznie się więc na dobre z całą plejadą gwiazd walczących o diamenty, prestiż i kolejne rekordy.

Usain Bolt, Allyson Felix, Tomasz Majewski, czy David Rudisha, to sportowcy, których nikomu przedstawiać nie trzeba. To lekkoatleci, którzy ponownie przyciągną na stadiony i przed telewizory miliony ludzi na całym świecie. Wszyscy oprócz narzekającego na uraz Bolta stawią się już na pierwszym mityngu tegorocznej edycji Diamentowej Ligi w stolicy Kataru.

Wymienieni wyżej mistrzowie to tylko wybrani z 24 medalistów igrzysk olimpijskich w Londynie, którzy w piątek zmierzą się w Dausze.

To jest wielkie wydarzenie nie tylko w świecie lekkoatletyki, ale w świecie całego sportu. Nie znam imprezy, prócz piłkarskiego mundialu i igrzysk olimpijskich, która zbierałaby tyle gwiazd w jednym miejscu – opisuje Diamentową Ligę komentator Polsatu Sport – Przemysław Iwańczyk.

Mimo, że rok 2013 jest sezonem poolimpijskim, eksperci są zgodni – nikt nie potraktuje go ulgowo.

Fakt, że nie jest to sezon olimpijski, sprawiać będzie, że najlepsi szczyt formy szykować będą właśnie na mityngi Diamentowej Ligi. Nie da się być przygotowanym perfekcyjnie na każde zawody, z resztą poszczególne konkurencje będą odbywały się co drugi mityng. W sierpniu mamy mistrzostwa świata. Myślę, że już przed nimi będziemy mieli kilka bardzo dobrych rezultatów – twierdzi Iwańczyk.

Podobnego zdania jest dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż – Artur Partyka.

Czeka nas spora ilość emocji w kontekście rewanżów za sezon olimpijski. Wielu zawodników zabłysło na igrzyskach w Londynie. Wielu zabłysło podczas ostatniej edycji Diamentowej Ligi. Sporo jednak ma niewyrównane rachunki i będzie chciało rewanżu. Pierwszy mityng to przede wszystkim pojedynki tych, którzy odnieśli w Londynie sukcesy, czyli Radisha, Allyson Felix czy Tomasz Majewski. –

Faktycznie pchnięcie kulą z udziałem dwukrotnego mistrza olimpijskiego będzie jedną z najlepiej obsadzonych konkurencji. Obok Polaka zobaczymy w niej sześciu finalistów konkursu olimpijskiego.

Majewski, wracający do rywalizacji po dwóch operacjach łokcia, do pierwszego startu po przerwie podchodzi spokojnie.

Rzeczywiście w tym roku miałem pewne problemy, ale na szczęście są już za mną. Każdy wynik powyżej 20 i pół metra będzie dawał mi olbrzymią radość. O zwycięstwo walczyć będą pewnie Ryan Withning i Reese Hoffa, bo oni są w świetnej formie, pchali już bardzo daleko. A ja będę miał taką mniejszą rywalizację z Chrisem Cantwellem, który też jest po operacjach, też miał problemy ze zdrowiem. My pewnie sobie powalczymy za ich plecami. –

W Dausze zobaczymy jeszcze dwie reprezentantki Polski. Dyskobolki Żaneta Glanc i Joanna Wiśniewska staną w szranki między innymi z mistrzynią olimpijską z Londynu – Chorwatką Sandrą Perković.

Transmisja pierwszego mityngu Diamentowej Ligi z katarskiej Dauhy w piątek od 18:00 w Polsacie Sport News.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *