„Disco Pod Gwiazdami 2016” w Polsacie i Disco Polo Music

Największe hity euro disco w samym sercu Kaszub. W tym roku festiwal „Disco Pod Gwiazdami” zawita do Stężycy, która 12 i 13 sierpnia 2016 roku stanie się taneczną stolicą Polski. Popularne gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki dance, pop oraz disco polo zaprezentują swoje najbardziej znane przeboje. LayZee aka Mr President, Fun Factory, Alexia, Velvet, Corona, Eruption, Feel, Papa Dance, Eleni, Top One, Antek Smykiewicz, Tercet Egzotyczny, Paula, to między innymi ich zobaczymy na stężyckiej scenie. Wisienką na tanecznym torcie będzie jubileusz zespołu Boys, który wspólnie z widzami Polsatu będzie obchodzić 25. urodziny. Koncerty poprowadzą: Karolina Szostak, Maciej Dowbor i Michał Koterski.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

W piątek podczas pierwszego dnia festiwalu scena należeć będzie do polskich muzyków, a „kocham” to słowo, które artyści najczęściej będą powtarzać w swoich utworach. Piosenką „Kochana uwierz mi” koncert otworzy zespół Boys, który należy już do kanonu muzyki tanecznej w Polsce. – Gramy dla ludzi od 5 do 105 roku życia – mówi lider Marcin Miller i nie myli się. Grupę Boys w naszym kraju znają wszyscy. Pięć platynowych płyt i dwie złote – tyle wyróżnionych albumów zespół ma na swoim koncie. Muzycy występowali na scenach w całej Europie: Grecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, czy Austrii, a za oceanem – dotarli do USA. W ciągu 25 lat swojej działalności wydali 31 płyt długogrających i wraz z widzami Polsatu oraz stężycką publicznością grupa będzie świętować ćwierćwiecze muzycznej kariery. W dalszej części koncertu Boys zaprezentuje swoje największe przeboje, m.in.: „Chłop z Mazur”, „Jesteś szalona”, utwór o randze hymnu weselnego – „Wolność”, czy „Dlaczego ty mi w głowie zawróciłaś”.

Hity „Jest już ciemno” i „Jak anioła głos” zna chyba każdy. Wykona je oczywiście „Feel” – zespół, który w ubiegłej dekadzie osiągnął gigantyczną popularność. Muzycy zagrają również najnowszy singiel „Swoje szczęście znam”. Jego premiera odbyła się w kwietniu tego roku, a w połowie czerwca znalazł się on w pierwszej piętnastce najczęściej granych utworów w radiowych rozgłośniach w rankingu ZPAV. Teledysk do tej piosenki został opublikowany w serwisie YouTube pod koniec maja i zanotował już niemal 1,5 mln odsłon.

W Stężycy usłyszymy także najstarszą formację muzyki dyskotekowej w Polsce, czyli TOP ONE. – Gramy zawsze to, co jest na czasie – mówią członkowie zespołu, dlatego podczas „Disco pod Gwiazdami” nie może zabraknąć szlagierów: „Białego Misia” i „Santa Marii” z wydanego w 1990 roku krążka „Poland Disco”. Natomiast wspólnie z legendą polskiej muzyki rozrywkowej – „Tercetem Egzotycznym” widzowie będą świętować 50-lecie najsłynniejszego przeboju grupy, pt.: „Pamelo Żegnaj”. Muzykę do niego napisał nieżyjący już założyciel „Tercetu” – Zbigniew Dziewiątkowski, a wokalistka zespołu Izabela Skrybant – Dziewiątkowska z powodzeniem wykonuje go do dziś. W koncercie swoim ciepłym głosem uwiedzie widzów również Eleni, polska piosenkarka greckiego pochodzenia, która zaśpiewa znane wszystkim piosenki: „Na wielką miłość” i „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”.

W Pawle Stasiaku, wokaliście bijącego w latach 80′ rekordy popularności zespołu Papa Dance zakochane były prawie wszystkie ówczesne nastolatki, a hity tej synt’popowej grupy śpiewano dosłownie wszędzie: na dyskotekach, prywatkach, w szkołach, czy na osiedlowych trzepakach. Stasiak, obecnie wokalista formacji Papa D. przypomni piosenki „Gdzie jest Ola” i „Kocham cię” Chłopców z Placu Broni.

Podczas festiwalu nie może zabraknąć gwiazd muzyki disco polo. Usłyszymy wywodzący się z okolic Płońska MiG, który podczas Andrzejkowego Disco Party z Disco Polo Music obchodził 15-lecie pracy artystycznej i z rąk szefowej kanału Moniki Wojdygi-Makowskiej odebrał z tej okazji pamiątkową statuetkę. Muzycy grupy wykonają „Jak się masz kochanie” i „Wymarzoną”. Z kolei „Classic”, jeden z najstarszych zespołów tego gatunku muzycznego w Polsce, rozgrzeje atmosferę coverem „Nie płacz Ewka” (Perfect) oraz „Kochać Cię” z repertuaru zespołu KOMBII.

Niespodzianką wieczoru będzie występ kultowej w latach 90. w Europie niemieckiej formacji eurodance – Fun Factory. Widzowie i publiczność w Stężycy usłyszą najbardziej znane hity zespołu: „I Wanna B With You” i „Celebration”. Wśród artystów koncertu znajdą się także: uwodzicielski Antek Smykiewicz, eteryczna Paula – przypomni „Kocham Cię życie” Edyty Geppert, Bartek Wrona (zaśpiewa m.in: przebój legendarnego, nieistniejącego już boysbandu Just 5), Szymon Wydra & Carpe Diem i Michał Milowicz.

W sobotę festiwalową sceną zawładną artyści zagraniczni. Widzowie mogą liczyć na niezapomniany show w wykonaniu LayZee aka Mr President – frontmana popularnej w latach 90. niemieckiej grupy Mr President, która podbiła świat muzyki dance i pop. Usłyszymy słynne „Coco Jumbo”, „Happy People”, „Up 'n’ Away”. Mężczyzna w uniformie, czyli Toni Dawson-Harrison zawita do Stężycy z Captain Hollywood Project. Amerykański muzyk, który swoją młodość spędził służąc w Armii USA i stąd też wziął się jego artystyczny pseudonim (Captain Hollywood) w latach 80. przeprowadził się do Niemiec. Pionier stylu eurodance w muzyce wylansował wiele hitów m.in.: „More And More”, czy „Only With You” i to właśnie je zaprezentuje podczas sobotniego koncertu. Z kolei angielska gwiazda lat 70. i 80., grupa Eruption wykona swoje największe przeboje, m.in.: cover „I Can’t Stand the Rain” (5. miejsce na liście w Wielkiej Brytanii) i „One Way Ticket”. Włoska wokalistka Alexia – jedna z najpopularniejszych gwiazd europejskiej muzyki dance ubiegłego wieku zaśpiewa gorące „Uh la la la”, a Fly Project – rumuński zespół tworzący muzykę z pogranicza dance, trance i pop – poderwie do tańca dynamicznymi rytmami hitu „Toca Toca” oraz „Like a Star”. W sobotni wieczór usłyszymy także włoskiego kompozytora i piosenkarza Francesco Napoli, szwedzką wokalistkę popową Velvet i rumuńską piosenkarkę Amnę, której hit „Tell Me Why” zdobył uznanie wśród polskich wielbicieli muzyki dance popowej oraz włoską formację Corona.

Koncerty „Disco pod Gwiazdami” transmitowane będą 12 sierpnia (piątek) i 13 sierpnia (sobota) o godzinie 20:00 na antenie Polsatu. A o godzinie 23:15 na dalsze części obu koncertów i równie gorącą zabawę w rytmie najlepszych tanecznych hitów zaprasza kanał Disco Polo Music.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *