Discovery i Czeska Telewizja z umową dot. igrzysk olimpijskich

Discovery Communications poinformowało o podpisaniu z czeskim nadawcą publicznym umowy dotyczącej praw do transmisji igrzysk olimpijskich. Porozumienie zawarte z Czeską Telewizją (Česká televize – ČT) to kolejny krok ku realizacji strategii nadawcy – zapewnieniu dostępu do igrzysk jak największej liczbie widzów za pośrednictwem wielu ekranów. Dzięki umowie, czescy widzowie będą mogli śledzić igrzyska olimpijskie odbywające się w latach 2018 i 2020 w ČT Sport oraz Eurosporcie. Tym samym uzyskają dostęp do zróżnicowanej i bogatej oferty programowej poprzez kanał FTA, telewizję płatną, jak i platformy cyfrowe.

Zgodnie z umową, ČT otrzyma od Discovery na zasadzie sublicencji prawa FTA do materiałów audiowizualnych (dla kanału ČT Sport) do igrzysk w latach 2018 i 2020. Dzięki temu publiczny nadawca będzie mógł nadal jednoczyć lokalną widownię wokół występów czeskich olimpijczyków. Co więcej, ČT uzyska prawa cyfrowe do kontentu emitowanego w sposób linearny. Z kolei Eurosport zachowa prawa do transmisji igrzysk w telewizji płatnej oraz poprzez swoje platformy cyfrowe.

Czeska Telewizja zobowiązała się ponadto do promowania na swojej antenie tych relacji na żywo, które będą dostępne wyłącznie w Eurosporcie. Wszystko po to, aby widzowie w Czechach nie przeoczyli żadnego ważnego wydarzenia z olimpijskich aren, bez względu na to, przez którego nadawcę będzie ono pokazywane. Dzięki temu, jeszcze więcej czeskich kibiców będzie mogło śledzić zmagania sportowców, wykorzystując do tego jeszcze więcej urządzeń.

Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery Networks w regionie CEEMEA, podkreśliła, że priorytetem Discovery jest zapewnienie lokalnym odbiorcom wyjątkowych przeżyć związanych z igrzyskami olimpijskimi. – Zależy nam na innowacyjnych porozumieniach z partnerami w całym regionie, dzięki którym możliwie jak najwięcej widzów uzyska dostęp do tej szczególnej imprezy sportowej. Nasza umowa z Czeską Telewizją to już czwarte z kolei partnerstwo dotyczące igrzysk – do tej pory udało nam już zawrzeć porozumienia z BBC w Wielkiej Brytanii, NOS w Holandii oraz YLE w Finlandii. To kolejny krok, który pozwoli nam zrealizować wizję igrzysk dostępnych dla rekordowej liczby widzów poprzez rekordową liczbę platform – mówi Katarzyna Kieli.

Czeska Telewizja transmituje igrzyska olimpijskie od 1956 roku. Z radością ogłaszamy, że nadal będziemy kontynuować tę wieloletnią tradycję również dla igrzysk w latach 2018 i 2020. Dzięki porozumieniu wszyscy Czesi będą mieli dostęp do transmisji najważniejszych wydarzeń, szczególnie tych z udziałem znakomitych czeskich sportowców – zauważył Petr Dvorak, dyrektor generalny ČT.

Przede wszystkim jest to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów sportu w Czechach, którzy nie przegapią ani jednej minuty igrzysk w 2018 i 2020 roku. Razem z naszym partnerem ČT opowiemy widzom inspirujące historie czeskich sportowców w drodze do spełnienia ich marzeń. ČT to wieloletnia tradycja pokazywania zmagań olimpijskich. Z kolei Eurosport to innowacyjne rozwiązania wychodzące poza tradycyjny ekran telewizora, nowoczesny sposób narracji oraz transmisje dyscyplin olimpijskich. Razem jesteśmy w stanie pokazać każdą chwilę igrzysk, wykorzystując do tego wiele ekranów – powiedziała Victoria Davies, Country Manager Discovery w regionie CEE.

Igrzyska olimpijskie cieszą się wśród widzów w Czechach uznaniem i popularnością. Zmagania sportowców podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku śledziło 6,3 miliona Czechów (72,21% populacji kraju), zaś transmisję z zimowych igrzysk w Soczi w 2014 roku obejrzało w ČT 7,4 miliona widzów (85,10% populacji). W czerwcu minionego roku, na podstawie umowy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, Discovery Communications nabyło wyłączne prawa do transmisji igrzysk olimpijskich w latach 2018-2024 na terenie 50 krajów Europy.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *