Dobry kwiecień 2016 dla Nickelodeon i Nick Jr.

Kwiecień 2016 roku był miesiącem dobrych wyników oglądalności dla stacji Nickelodeon i Nick Jr., które osiągnęły odpowiednio 7,6% Shr i 6,7% Shr. Tym samym obie stacje potwierdziły swoją silną pozycję wśród kanałów telewizyjnych dla dzieci.

Trwa wiosenne pasmo sukcesów Nickelodeon. W marcu stacja zanotowała najlepszy dzień w swojej historii, czyli od marca 2009 roku, od kiedy prowadzone są badania telemetryczne. Wtedy w grupie 4-12 lat Nickelodeon uzyskał wynik 11,3% Shr. Dobre wyniki stacja notowała przez cały następny miesiąc, dzięki czemu w kwietniu stacja osiągnęła 7,6% Shr w grupie dzieci w wieku 4-12 oraz DP 6am-9pm.

Systematycznie swoją pozycję umacnia również Nick Jr., którego kwietniowy wynik to 6,7% Shr. Stacja w ciągu roku awansowała z 8. pozycji (04.2015) na 3. miejsce w zestawieniu najpopularniejszych kanałów dziecięcych.

Dobre wyniki Nickelodeon zawdzięcza nowościom ramówkowym, takim jak drugi sezon serialu „Niech żyje Król Julian”. Popularnością wśród młodych widzów cieszą się pozycje takie jak „Shimmer and Shine”, „Grzmotomocni”, „Alvin i wiewiórki”. Z kolei na antenie Nick Jr. królują pozycje dla najmłodszych widzów takie jak „Psi Patrol”, „Fresh beat band kapela detektywów”, czy „Blaze i megamaszyny”.

Dobre wyniki kanałów linearnych wspiera komunikacja w mediach społecznościowych oraz aplikacja Nickelodeon Play, która umożliwia dzieciom dowolne poruszanie się po rozbudowanej galerii kontentu ponad 120 pełnych odcinków i kilkanastu gier. Wśród dostępnych tytułów, widzowie znajdą m.in. „SpongeBob Kanciastoporty”, „Chica Vampiro. Nastoletnia wampirzyca”, „Niech żyje Król Julian”, „Game Shakers. Jak wydać grę”, czy „Wojownicze Żółwie Ninja”. Aplikacja oferuje również szereg interaktywnych elementów takich jak przycisk „nie dotykaj”, który po naciśnięciu uwalnia dodatkowe niespodzianki.

Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android, jest możliwa do pobrania z Apple Store i Google Play.

Źródło: VIMN Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *