Dobry start serialu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w TVP1/HD

Wyemitowany 18 października w TVP1/HD pierwszy odcinek serialu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów. Obejrzało go 2 897 tys. osób, tj. co piąty widz mający włączony telewizor w czasie jego nadawania(grupa 4+). Serial okazał się najchętniej oglądaną pozycją programową w paśmie po godzinie 20:30. Znacznie mniejszą widownię miał m.in. show Polsatu „Got To Dance – Tylko Taniec” (2 553 tys.; udz. 17,6%) i nadawany w TVN amerykański film „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” (1 679 tys.; udz. 11,9%).

Powtórkowa emisja pierwszego odcinka w niedzielę 20 października o godzinie 9:36 również została obejrzana przez wielu widzów (606 tys.).

Emisja serialu rozpoczęła się w przeddzień 29. rocznicy uprowadzenia i zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jest to opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem swojego pokolenia oraz symbolem wolności i odwagi. Przedstawia życie księdza Jerzego Popiełuszki od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania, a następnie pokaże proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego. Czteroodcinkowy serial w reżyserii Rafała Wieczyńskiego TVP1/HD będzie emitować w piątki o godzinie 20:30. Obok odtwórcy ks. Jerzego Popiełuszki Adama Woronowicza zagrali w nim znakomici polscy aktorzy: Karolina Demianiuk, Marek Frąckowiak, Zbigniew Zamachowski, Joanna Szczepkowska i Halina Łabonarska. Drugi odcinek serialu nadany zostanie 25 października.

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *