Pierwszy odcinek serialu „Biblia” oglądało ponad 3 mln widzów

Polska premiera serialu „Biblia”, która miała miejsce w sobotni wieczór 19 października, o godzinie 20:05 na antenie Polsatu, pokonała konkurencję w trakcie nadawania serialu. Pierwszy odcinek oglądało blisko 3,2 mln widzów i zgromadził największą widownię spośród wszystkich stacji nadających o tej porze.

„Biblia” to trwający blisko 10 godzin najnowszy serial religijny nakręcony z ogromnym rozmachem typowym dla hollywoodzkich produkcji. Jest to spektakularna i najwierniejsza oryginałowi ekranizacja najbardziej znanej księgi w historii ludzkości – Biblii. Przedstawia stworzenie świata, losy narodu izraelskiego i jego przymierza z Bogiem oraz przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do ukrzyżowania i zmartwychwstania Chrystusa oraz początki chrześcijaństwa. Serial przywołuje najważniejsze historie z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Niezapomniane opowieści od Księgi Rodzaju do Księgi Objawienia rozwijają się w pełne żywiołowej akcji obrazy filmowe, które porwą, wzruszą i skłonią do refleksji nie tylko katolików.

Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi najnowszej adaptacji „Biblii” są: amerykański producent telewizyjny, uhonorowany Emmy – Mark Burnett i gwiazda telewizyjna, znana m.in. z „Dotyku anioła” – Roma Downey, która również zagrała jedną z głównych ról w serialu. Za reżyserię odpowiadają: Crispin Reece, Tony Mitchell, Christopher Spencer. Operatorami obrazu są: Christopher Titus King, Rob Goldie, Peter Greenhalgh, a autorami scenariusza m. in.: Richard Bedser, Nic Young. Autorem poruszającej oprawy muzycznej jest Hans Zimmer – wielokrotnie nominowany do Oscara za muzykę do filmów (m.in. „Incepcja”, „Gladiator”, „Cienka czerwona linia”). W obsadzie znaleźli się m.in. Diogo Morgado, Darwin Show, Roma Downey, Greg Hicks, Sebastian Knapp, Amber Rose Revah i Will Houston.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *