Dodatkowe kanały TVP w jakości HD testowo w NTC

Od 1 maja programy TVP Kobieta, TVP Dokument, TVP Kultura, TVP Rozrywka i TVP Polonia są nadawane w NTC.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Od 1 maja rozszerzona oferta programowa TVP dostępna będzie dla widzów w całej Polsce bezpłatnie. TVP Kobieta, dostępna do tej pory w ofercie płatnej telewizji oraz naziemnie na MUX-8 zyskuje w nowym standardzie telewizji naziemnej ogólnopolski zasięg nadawczy bezpłatnie, w lepszej jakości obrazu – HD.  Podobnie  kanały TVP Dokument, TVP Kultura i TVP Polonia dostępne do tej pory tylko w ofercie płatnej lub w ograniczonej naziemnej, dzięki testom DVB-T2/HEVC zostaną udostępnione również bezpłatnie dla 90% populacji.

Dzięki testom DVB-T2/HEVC na multipleksie testowym, nadawanie programu w jakości Ultra HD /4K drogą naziemną stało się możliwe. Jest to przełom technologiczny, a TVP jest pierwszym i jak dotąd jedynym nadawcą, który już niebawem udostępni treści premium (Euro 2020) widzom w całej w całej Polsce bezpłatnie w jakości UHD/4K z wykorzystaniem technologii HDR oraz dźwiękiem Dolby Atmos.

Nowa technologia w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej (standard DVB-T2/HEVC) to nowa jakość dźwięku i obrazu. TVP realizując testy nowej technologii na skalę ogólnopolską będzie najlepiej przygotowana do skoku technologicznego, jaki nastąpi w 2022 roku. Ogólnopolskie testy nowego standardu to także umożliwienie widzom w całej Polsce przegotowania się do poważnej zmiany technologicznej, jaką jest zmiana standardu nadawania oraz doskonała okazja, żeby promować najlepsze treści oferowane przez TVP w Naziemnej Telewizji Cyfrowej bezpłatnie.

Aby odbierać telewizję naziemną w nowym standardzie DVB-T2/HEVC i cieszyć się szerszą, atrakcyjną ofertą programów Telewizji Polskiej należy mieć indywidualną antenę do odbioru telewizji naziemnej lub korzystać ze zbiorczej w budownictwie wielorodzinnym oraz odbiornik telewizyjny obsługujący standard DVB-T2/HEVC. W przypadku starszych telewizorów należy dokupić zewnętrzny tuner/dekoder dostosowany do nowego standardu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *