Dokument „Koronawirus. Jak z nim walczy świat?” w TVP1

Film dokumentalny „Koronawirus. Jak z nim walczy świat?” w ramach cyklu „Świat bez fikcji” już w poniedziałek 20 kwietnia w TVP1.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Film przedstawia działania podjęte przez kraje azjatyckie, które jako pierwsze musiały zmierzyć się z COVID-19. Niezależnie od różniących te państwa kultur i wprowadzonych obostrzeń, w walce z COVID-19 przyjęto nadrzędne założenie – odrzucenie sporów i rezygnację ze skupienia na indywidualnym dobru na rzecz dobra ogółu tak, by efektywnie współpracować w obliczu zagrożenia.

Japonia, Chiny, Tajwan i Korea Południowa – wszystkie te kraje zastosowały odmienne taktyki walki z pandemią. W Korei postanowiono testować jak najwięcej osób na obecność koronawirusa. Tajwan postawił na aplikacje w telefonach, które pozwalają śledzić zakażonych, W Chinach zamknięto wszystkich w domach i poddano przymusowej kwarantannie. Najbardziej liberalna okazała się Japonia, w której ludziom pozwolono wychodzić do parków.

Działania państw azjatyckich przyniosły wymierne skutki. Poza Japonią, wszystkie kraje wkroczyły w stadium wygaszania epidemii. Nielicznym zgonom nie towarzyszą już prawie żadne nowe przypadki zakażeń. To nadzieja dla całego świata, który dziś żyje w zamknięciu, oczekując rozwiązania.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *