Dokument „Radioman” w Stopklatce TV

Craig Castaldo wystąpił w ponad stu filmach. Przybija piątkę z Meryl Streep i Tomem Hanksem. Steven Spielberg nie wyobraża sobie kręcić bez niego. Jest też byłym bezdomnym bez stałego dochodu. „Radioman”, dokument o tej postaci, w piątek, 4 grudnia 2015 roku, w Stopklatce TV.

Tłum fanów i paparazzich czeka na przybycie gwiazdora: Johnny’ego Deppa czy Russella Crowe. Ten przemyka się, ledwo pozdrawiając tłumy machnięciem ręki – ale nagle podchodzi do kogoś wyglądającego jak bezdomny, ze starym radiomagnetofonem zawieszonym na szyi, i wita się z nim serdecznie. Zastanawiacie się, kto to taki? Poznajcie Radiomana.

Craig Castaldo – zwany Radiomanem, bo zawsze wisi mu na szyi staroświecki boombox – to stały element nowojorskich planów filmowych. Nikt nie wie, skąd dowiaduje się o lokacjach zdjęciowych, ale wszyscy witają go jak starego znajomego. Radioman jest zresztą w tej branży dłużej niż wielu z nich… Niektórzy, choćby Steven Spielberg, traktują go wręcz jak talizman i dają mu epizody, kiedy to tylko możliwe. Aktorzy go uwielbiają, chociaż – a może właśnie dlatego? – Castaldo zwykle nie waha się głośno wyrazić na planie swojego zdania, jeśli ich gra mu się nie podoba.

W filmie dokumentalnym Mary Kerr ta postać wreszcie staje się głównym bohaterem. Reżyserce udało się pokazać jego fenomen, ale też zaprzyjaźnić się z nim samym, pokazuje więc także te strony życia Radiomana, o których jego hollywoodzcy przyjaciele woleliby nie wiedzieć. Pojawia się ich tu wielu: Meryl Streep, Robin Williams, George Clooney, Tom Hanks, Josh Brolin.

„Radioman”

Emisja: piątek, 4 grudnia, godzina 20:00

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *