Dokument „Taki się urodziłem” o osobach z zespołem Downa w Lifetime

„Urodzenie się dziecka z zespołem Downa jest naturalnym zjawiskiem zmienności biologicznej człowieka. Nie jest temu winien ani tata ani mama” – tłumaczył już dawno prof. Lejeune. Przede wszystkim to odmienność biologiczna człowieka, którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. To ona właśnie modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi. Częstość występowania zespołu Downa wynosi przeciętnie 1:600 urodzeń.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Lifetime

W nowym programie telewizji Lifetime pt. „Taki się urodziłem” śledzimy losy ludzi, których rzadko można zobaczyć w mediach: młodzi mężczyźni i kobiety z zespołem Downa, a głównym tematem – ich relacje z rodzinami, znajomymi i otoczeniem. W programie występuje siedem osób i ich rodzin; niektórzy już się znają, inni zaś spotykają się po raz pierwszy. Każdy z bohaterów ma jakieś problemy i wyzwania, którym musi sprostać on sam, jak i społeczeństwo. Każdy też ma historię do opowiedzenia, która sprawi, że spojrzymy na tych ludzi w inny sposób.

Siedmioro młodych dorosłych z zespołem Downa spotyka się w miejscowym centrum rekreacji i odkrywa, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż sądzili. Kamery towarzyszą im gdy pracują, realizują swoje marzenia i zawiązują przyjaźnie.

„Taki się urodziłem”

Premiera: wtorek, 21 marca, godzina 22:00

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *