Seria filmów „Piraci z Karaibów” w AXN

Tej wiosny AXN przygotował filmową ucztę dla fanów „Piratów z Karaibów”. Tuż przed premierą najnowszej części, „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”, stacja zaprasza do obejrzenia wszystkich dotychczasowych filmów o przygodach Jacka Sparrowa. Filmy będzie można obejrzeć w kwietniu i maju. AXN przygotował też maratony wszystkich części serii.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym AXN

W pierwszej części opowieści, „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, kowal Will Turner (w tej roli Orlando Blom), sprzymierza się z kapitanem Jackiem Sparrowem (Johny Depp), by odzyskać swoją ukochaną – córkę gubernatora, Elizabeth (Keira Knightley). Dziewczyna została porwana przez nikczemnego kapitana Barbossę (Geoffrey Rush), który pragnie odebrać jej swój zaginiony przed laty złoty medalion. Jack Sparrow postanawia pomóc Turnerowi, cały czas układając misterny plan odzyskania Czarnej Perły – statku, który dziesięć lat wcześniej zabrał mu Barbossa. Przejęcie okrętu nie jest jednak łatwym zadaniem, bowiem ciąży na nim klątwa. „Piratów z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” będzie można zobaczyć w sobotę 1 kwietnia o godzinie 20:00.

Druga część kinowego hitu, „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”, pokazuje starania Jacka Sparrowa, który musi spłacić dług zaciągnięty u Davy’ego Jonesa (w tej roli Bill Nighy), kapitana Latającego Holendra. Według umowy Sparrow powinien odbyć u niego 100-letnią służbę, w przeciwnym razie zostanie zgładzony przez Krakena – morskiego potwora na usługach Jonesa. Jedyną szansą na uniknięcie śmierci jest dla głównego bohatera odnalezienie i zniszczenie serca kapitana, ukrytego w Skrzyni Umarlaka. Tymczasem Will i Elizabeth, tuż przed swoim ślubem, zostają aresztowani za pomoc w ucieczce Jacka. Aby odzyskać wolność muszą odnaleźć kapitana Czarnej Perły i zdobyć jego busolę. „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka” w sobotę 8 kwietnia o godzinie 20:00 w AXN.

W trzeciej części pirackich przygód, „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”, Will i Elizabeth wyruszają w podróż, by uratować kapitana Jacka Sparrowa z zasadzki Davy’ego Jonesa. Łączą siły z dotychczasowym wrogiem, kapitanem Barbossą, i razem udają się szukać tajemniczych map, które mają pomóc ocalić Sparrowa. Tymczasem Jones, razem z lordem Cutlerem Beckettem (Tom Hollander), demonicznym azjatyckim piratem Sao Fengiem (Yun-Fat Chow) i Jamesem Norringtonem (Jack Davenport) zawierają układ zagrażający życiu piratów na całym świecie. Jeśli Jack, Elizabeth, Will i Barbossa chcą przeżyć, muszą wyruszyć do miejsca, które nie jest zaznaczone na żadnej mapie – na wyspę Shopwreck na Krańcu Świata. Premiera „Piratów z Karaibów: Na krańcu świata” w sobotę 15 kwietnia o godzinie  20:00 w AXN.

W czwartej odsłonie kultowej serii, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, Jack Sparrow wyrusza na poszukiwanie słynnej Fontanny Młodości. Po utracie swojego ukochanego statku, Czarnej Perły, kapitan zostaje zwerbowany do załogi okrętu Zemsta Królowej Anny, który należy do legendarnego pirata, Czarnobrodego. Losy Sparrowa krzyżują się także z jego dawną miłością, a jednocześnie córką Czarnobrodego, Angeliką (w tej roli Penélope Cruz). Razem z nimi do Fontanny Młodości zmierza też Barbossa, który pragnie zemsty na kapitanie Zemsty Królowej Anny. Czwartą część opowieści o piratach, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, AXN pokaże w sobotę 22 kwietnia o godzinie 20:00.

Maraton czterech pierwszych części „Piratów z Karaibów” w sobotę 29 kwietnia od godziny 14:00.

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *