Dokument „Ten czas” w TVP Kultura

W niedzielę, 19 lipca o godz. 22:35 TVP Kultura zaprasza na premierę filmu dokumentalnego „Ten czas” w reż. Grzegorza Jankowskiego, który opowiada o najtrudniejszych momentach podczas pandemii z powodu wirusa COVID-19.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

Dokument porusza takie tematy jak: „Strach”, „Pycha”, „Pokora”, „Odpowiedzialność”, „Poświęcenie”, „Praca”, „Cierpliwość”, „Radość”, „Miłość” i „Nadzieja”. Obecna sytuacja, a zwłaszcza początki walki z koronawirusem towarzyszący nam wszystkim lęk, izolacja, wprowadzanie obostrzeń oraz walka o zdrowie i życie to nowa rzeczywistość, z którą przyszło się zmierzyć społeczeństwu.

W dokumencie wykorzystano wypowiedzi polityków z całego świata, od których zależy jak potoczy się walka z pandemią. Zobaczymy m.in. fragment orędzia królowej Elżbiety II, które było czwartym nadzwyczajnym przemówieniem do narodu w historii jej panowania i wypowiedź Kanclerz Niemiec Angeli Merkel, w którym podkreśliła, że „Nasza wizja normalnego życia publicznego i współżycia społecznego jest wystawiona na próbę, jak nigdy dotąd”.

Film dokumentalny „Ten czas” 19 lipca o godz. 22:35, powtórka 20 lipca o godz. 13:30 na antenie TVP Kultura.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *