2. sezon „Detektyw Malton kontra zbrodnia” w CBS Reality

Program kryminalny „Detektyw Malton kontra zbrodnia” powraca na antenę CBS Reality z 2. sezonem. Seria kryminalna prowadzona jest przez Jackie Malton, byłą detektyw Scotland Yardu i jedną z pierwszych kobiet należących do „Flying Squad” – grupy specjalnej zajmującej się walką z rozbojami. W programie Jackie na nowo analizuje słynne brytyjskie śledztwa, wykorzystując przy tym akta zdobyte dzięki swoim kontaktom oraz wiedzę ekspertów, policjantów i detektywów, którzy przyczynili się do rozwiązania tych spraw.

Sprawdź godziny emisji „Detektyw Malton kontra zbrodnia” w PROGRAMIE TV

W 2. sezonie serialu, Jackie Malton, która była inspiracją dla granej przez Helen Mirren postaci DCI Jane Tennison w wielokrotnie nagradzanym dramacie „Główny podejrzany”, przedstawia widzom najbardziej interesujące, ale i wstrząsające sprawy kryminalne – takie, które przez długi czas pojawiały się na pierwszych stronach brytyjskich gazet.

Jackie Malton szuka prawdy o zbrodni, a jej działania napędzane są pragnieniem oddania sprawiedliwości ofiarom przestępstw. Pomagają jej w tym policjanci, detektywi i inni specjaliści, którzy pracowali przy omawianych w serii sprawach. Wspólnie przybliżają widzom przebieg śledztw i dzielą się z widzami informacjami o tym, jakim technikom i umiejętnościom detektywów zawdzięczamy schwytanie przestępców. Seria ukazuje także wielki wpływ emocjonalny jaki te sprawy mają na zaangażowanych w nie funkcjonariuszy i uświadamia, że traumatyczne wspomnienia nie znikają wraz z przejściem na emeryturę. Detektyw Malton wielokrotnie podkreśla wagę medycyny sądowej oraz wiedzy ekspertów i udowadnia, że gdy zostaje popełnione przestępstwo, zawsze pozostawia ono po sobie ślad, który doprowadza do skazania sprawcy, nawet po upływie kilku dekad.

W 1. odcinku 2. sezonu detektyw Malton ponownie bada pierwszą sprawę porwania dla okupu i morderstwa w brytyjskiej historii kryminalnej – zaginięcie Muriel McKay.

Kogo chcieli porwać i jak wyglądało śledztwo w tej sprawie? O tym będzie można dowiedzieć się już 2 sierpnia o 21:00 w premierowym odcinku 2. sezonu programu kryminalnego „Detektyw Malton kontra zbrodnia”.

Sprawdź ofertę kanału CBS Reality w PROGRAMIE TV

Na kolejne odcinki serialu dokumentalnego „Detektyw Malton kontra zbrodnia” zapraszamy w niedziele o 21:00.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *