Dokument w Telewizji Polskiej

Miłośnicy filmów dokumentalnych jak zwykle mogą liczyć na Telewizję Polską. W nadchodzącym tygodniu publiczny nadawca poleca kilka filmów szczególnie godnych uwagi.

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Niewolnice w Tajlandii”
Oddział specjalny i międzynarodowa grupa tajnych funkcjonariuszy poluje na uzbecką szajkę handlującą żywym towarem. Stawką jest los tysiąca kobiet zmuszanych do prostytucji w Tajlandii. Czy uda im się postawić winnych przed sądem, a niewolnicom zwrócić wolność?
Emisja: poniedziałek, 30 września, godzina 23:00, TVP1/HD

Czy świat oszalał? – „Wojna w Iraku, co poszło źle”. Cz. 2.
Składający się z trzech części film dokumentalny pokazuje jak nadzieje i plany Amerykanów przegrały w konfrontacji z realiami Iraku. Próba odpowiedzi na pytania, jakie błędy popełniono i kto za nie odpowiada. Czy możliwe jest, aby w Iraku zapanował pokój?
Emisja: poniedziałek, 30 września, godzina 23:50, TVP2/HD

Świat bez fikcji – „Bolt: najszybszy człowiek świata”
Dokument o najszybszym człowieku świata, Jamajczyku Usainie Bolcie. Obraz powstawał w trakcie przegotowań biegacza do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, które okazały się dla czarnoskórego sprintera ogromnym sukcesem.
Emisja: wtorek, 1 października, godzina 22:50, TVP2/HD

Świat bez tajemnic – „Egipt: Dzieci rewolucji”
W 2011 roku demonstracje na placu Tahir w Kairze doprowadziły do obalenia dyktatury w Egipcie. Rewolucja egipska przyniosła partiom muzułmańskim szansę na realną władzę. Czy fala zmian z 2011 roku rzeczywiście dała Egipcjanom wolność?
Emisja: czwartek, 3 października, godzina 00:15, TVP2/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *