Dokument w Telewizji Polskiej

Miłośnicy filmów dokumentalnych jak zwykle mogą liczyć na Telewizję Polską. W nadchodzącym tygodniu publiczny nadawca poleca kilka filmów szczególnie godnych uwagi.

Dzika Polska – „Wpłyń na wodę. Ptasia Wyspa”
Film pokazuje niezwykłe zakątki Polski. Dziką naturę i fascynującą egzotykę można odnaleźć nad Wisłą wędrując szlakami dzikich ptaków.
Emisja: niedziela, 10 listopada, godzina 16:25, TVP Polonia

Tajemnice Watykanu – odc. 1.: „Grób na wzgórzu”, odc. 2.: „Papiescy elektorzy”
Cykl pokazuje nieznane oblicze Stolicy Apostolskiej. Filmowcy docierają do miejsc, które nie są dostępne dla wiernych. Przedstawiają funkcjonowanie administracji, rozgłośni radiowej, drukarni i pracowni renowacji zabytków.
Emisja: niedziela, 10 listopada, godzina 22:50, TVP Historia

„Kazimierz Pułaski – bohater dwóch narodów”
Jeden z najważniejszych założycieli konfederacji barskiej oraz twórca kawalerii amerykańskiej. Film przybliża postać generała, który jest uznawany za polskiego i amerykańskiego bohatera narodowego.
Emisja: poniedziałek, 11 listopada, godzina 09:35, TVP Polonia

„Błękitny Generał”
Legendarny „błękitny generał” – Józef Haller – był współtwórcą niepodległej Polski. Film przedstawia dokonania człowieka, który odmienił losy swojego kraju. Wielkiego patriotę wspominają historycy oraz osoby z nim związane.
Emisja: poniedziałek, 11 listopada, godzina 16:20, TVP Historia

Świat bez fikcji – „Czasem śnię, że latam”
Bohaterką filmu jest osiemnastoletnia baletnica. Dla tańca jest w stanie poświęcić wszystko. Nie zważa na fizyczny ból, zmęczenie i samotność. Tak jest aż do wypadku, któremu ulega przed najważniejszym występem w życiu.
Emisja: wtorek, 12 listopada, godzina 22:50, TVP2/HD

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Świat moich wujków”
Reżyser Krzysztof Magowski opowiada o podróży ze swoimi wujkami w miejsca ich młodości. Współczesne obrazy przeplatane są archiwalnymi filmami nakręconymi tam przez jednego z wujków w latach 30-tych ubiegłego wieku.
Emisja: noc z poniedziałku na wtorek, 11/12 listopada, godzina 00:00, TVP1/HD

„Zapomniany Generał Tadeusz Jordan Rozwadowski”
Film przedstawia fakty z biografii generała Rozwadowskiego oraz tło historyczne wybuchu I Wojny Światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości. Wypowiedzi historyków i świadków przeplatają inscenizacje przypominające widzom atmosferę tamtych czasów.
Emisja: środa, 13 listopada, godzina 21:25, TVP Historia

Świat bez tajemnic – „Yes – Meni naprawiają świat”
Pewien mężczyzna podając się za pracownika Dow Chemical ogłosił w BBC, że firma będzie wypłacać odszkodowania ofiarom katastrofy ekologicznej. Informacja została szybko zdementowana, ale sprawą zaczęli interesować się dwaj alterglobaliści. Wykorzystując taką samą metodę działania próbują zmusić wielkie koncerny do wypłaty należnych odszkodowań.
Emisja: piątek, 15 listopada, godzina 00:20, TVP2/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *