UKE wszczęło postępowanie w sprawie decyzji rezerwacyjnej dla TVP

Urząd Komunikacji Elektronicznej wszczął postępowanie ws. uchylenia bądź zmiany decyzji mocą, której TVP miała do 27 kwietnia przyszłego roku zarezerwowane częstotliwości na multipleksie pierwszym. Od tej decyzji zależy kiedy TVP zwolni miejsce na MUX-1 należne nadawcom.

Lidia Kochanowicz dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis uważa, że fundacja od 24 lipca br. powinna móc korzystać z miejsca na MUX-1.

23 lipca minister administracji i cyfryzacji oraz pani prezes UKE ogłosili, że proces zamykania telewizji naziemnej został ukończony. MUX-3 objął swoim zasięgiem ponad 95% Polaków, w związku z czym zgodnie z ustawą o wdrożeniu telewizji naziemnej, Telewizja Polska powinna tego dnia tzn. 23 lipca zwolnić miejsca, które zajmuje na MUX-1 i przejść z nadawaniem na MUX-3. To oznacza, że koncesja, którą otrzymaliśmy od przewodniczącego KRRiT, powinna być natychmiast realizowana, ale niestety nie jest – powiedziała Lidia Kochanowicz.

Fundacja pod koniec sierpnia wystąpiła do prezes UKE w tej sprawie. Na razie przedstawiciele UKE odpowiedzieli w rozmowie telefonicznej, że urząd podjął postępowanie ws. uchylenia bądź zmiany decyzji na mocy której TVP do końca kwietnia przyszłego roku ma zarezerwowane częstotliwości na MUX-1. W oficjalnym piśmie Fundacja Lux Veritatis otrzymała jedynie informacje, że termin rozstrzygnięcia sprawy został przesunięty na 30 listopada br.

Źródło: Radio Maryja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *