Dokument w Telewizji Polskiej

Poruszające historie, niezwykli ludzie i obrazy zapadające w pamięć. Telewizja Polska zaprasza na znakomite filmy dokumentalne.

„S-21. Mordercza machina Czerwonych Khmerów”
W Kambodży zniszczonej przez wojnę domową ludność miejską przesiedlono na wieś, zlikwidowano pieniądz oraz zakazano religii. Wydarzenia te były efektem przejęcia władzy w tym kraju przez Czerwonych Khmerów.
Emisja: poniedziałek, 9 grudnia, godzina 21:30, TVP Historia

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Hermafrodyta. Kobieta czy mężczyzna?”
Reżyserka Phoebe Hart jest hermafrodytą. Postanawia wyruszyć z ekipą filmową do Australii, by poznać osoby, które – podobnie jak ona – zmagają się z problemem dwupłciowości. Stara się dowiedzieć jak najwięcej o tym zjawisku oraz jego wpływie na życie osób nim dotkniętych.
Emisja: poniedziałek, 9 grudnia, godzina 22:05, TVP1/HD

Czy świat oszalał? – „Handel bronią w Europie”
Każdego roku do policyjnych magazynów w całej Europie trafia nielegalna broń skonfiskowana kartelom narkotykowym oraz gangsterom. Filmowcy usiłują dowiedzieć się, jakimi drogami trafia ona ponownie w ręce przestępców.
Emisja: poniedziałek, 9 grudnia, godzina 23:50, TVP2/HD

Świat bez fikcji? – „Walka stulecia – Kliczko kontra Janukowycz”
Władimir i Witalij Kliczko wychowali się na Ukrainie w niezamożnej rodzinie. Dzięki wyrzeczeniom rodziców odnieśli ogromny sukces, który przyniósł im sławę na całym świecie. Obaj marzą o praworządnej Ukrainie. Razem stworzyli partię Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform, w skrócie UDAR, która w wyborach parlamentarnych w 2012 r. zdobyła 42 mandaty.
Emisja: wtorek, 10 grudnia, godzina 22:50, TVP2/HD

Świat bez fikcji – „Kiedy będę ptakiem”
Mula pochodząca z birmańskiego plemienia Kajan przebywa od dwóch lat w Tajlandii. Zarabia na życie jako atrakcja turystyczna – kobieta żyrafa. W ojczyźnie rządzonej przez wojskową juntę została jej córka. Czy matce uda się odzyskać dziecko?
Emisja: wtorek, 10 grudnia, godzina 23:15, TVP2/HD

„Ciąg dalszy nastąpił… ORMO czuwa”
Historia powstania paramilitarnej Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej, w skrócie ORMO. Powołana do życia w 1946 roku miała wspierać władzę ludową. W rzeczywistości okazała się bojówką PZPR…
Emisja: środa, 11 grudnia, godzina 19:45, TVP Historia

„Spacer z dziennikiem”
Historia ludzi, którzy przeciwstawili się komunistycznej władzy tuż po ogłoszeniu stanu wojennego. Jednym ze sposobów protestu były spontaniczne akcje biernego oporu – całe rodziny wychodziły na spacer w trakcie nadawania Dziennika Telewizyjnego.
Emisja: środa, 11 grudnia, godzina 23:45, TVP Polonia

Szerokie tory – „Jeden dzień z życia menedżera prywatnej firmy w Tbilisi”
Film o życiu gruzińskiej klasy średniej w Tbilisi na przykładzie jednego dnia z życia Nino – menedżerki prywatnej firmy farmaceutycznej.
Emisja: czwartek, 12 grudnia, godzina 21:30, TVP Historia

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *