TVP pozwie redaktorów naczelnych wPolityce.pl i wSumie.pl

Centrum Informacji Telewizji Polskiej w komunikacie prasowym zapowiedziało, że skieruje do sądu sprawę o zniesławienie dobrego imienia Andrzeja Turskiego przez redaktorów naczelnych portali wPolityce.pl i wSumie.pl – Marka Pyzę i Dorotę Łosiewicz.

Treść komunikatu Centrum Informacji TVP:

Portale wPolityce.pl i wSumie.pl w czwartek 5 grudnia 2013 r. opublikowały wyjątkowo brutalne kłamstwo na temat niedyspozycji Andrzeja Turskiego podczas sobotniego wydania „Panoramy” w TVP 2, 30 listopada br. A następnie zamiast sprostowania, którego natychmiast zażądała od nich TVP, poszły jeszcze dalej w zniesławianie ciężko chorego człowieka.

Mimo upublicznionego przez samego red. Turskiego wyjaśnienia, że brak lekarstw przeciwcukrzycowych spowodował jego gwałtowne załamanie stanu zdrowia podczas wspomnianego wydania „Panoramy”, oba wyżej wymienione portale z całkowitym cynizmem, powołując się oczywiście jedynie na „anonimowego informatora” oskarżyły go o stan upojenia alkoholowego.

Nie dość na tym. Przysłane przez TVP sprostowanie portal wPolityce.pl wmontował w swój kłamliwy tekst, odsyłając zaraz potem do „bratniego” portalu wSumie.pl, a ten z kolei wydrukował jedynie jedno zdanie z naszego sprostowania, dodając do niego kolejną haniebną insynuację. Oba portale w ten sposób, poza pokazem cynizmu, bezduszności i pogardy wobec standardów moralnych, złamały też prawo prasowe odnoszące się do konieczności publikacji sprostowań bez ich komentowania.

I nie zmienia tego stanu fakt, że w kilka godzin później oba portale spróbowały wycofać się z kłamstw, bo krzywda Andrzejowi Turskiemu została już wyrządzona.

TVP w związku z tym kieruje do sądu sprawę o zniesławienie dobrego imienia Andrzeja Turskiego przez redaktorów naczelnych tych portali: Marka Pyzę i Dorotę Łosiewicz. Nasi prawnicy, na polecenie Prezesa TVP Juliusza Brauna, już zaczęli w tej sprawie energiczne przygotowania.

Jacek Rakowiecki
Rzecznik prasowy TVP S.A.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *