Dokument w Telewizji Polskiej

Niezwykłe historie, które warto znać. Nietuzinkowi ludzie, o których warto pamiętać. Fakty, które odbiły się echem na całym świecie. Telewizja Polska zaprasza na filmy dokumentalne.

„Lolek”
Dzieląc się osobistymi przeżyciami, znajomi Jana Pawła II wspominają jego młodzieńcze lata. Ujawnione zostają nieznane dotąd wydarzenia i rozmowy.
Emisja: sobota, 12 kwietnia, godzina 15:00, TVP Polonia

Rodzinne oglądanie – „Wędrując po Wielkim Murze”
Brytyjski historyk i pisarz, William Lindsey, opowiada o tajemnicach jednego z największych cudów architektonicznych świata – Wielkiego Muru Chińskiego.
Emisja: niedziela, 13 kwietnia, godzina 9:50, TVP2 HD

„Pre mortem”
Losy oficerów Wojska Polskiego zamordowanych w kwietniu 1940 roku w Katyniu. W filmie występują m.in. Beata Tyszkiewicz i Paweł Deląg.
Emisja: niedziela, 13 kwietnia, godzina 19:45, TVP Historia

Czy świat oszalał? – „Energia jądrowa – Tak czy nie?”
Marzec 2011 roku. Na skutek trzęsienia ziemi dochodzi do katastrofy w elektrowni jądrowej w Fukushimie. Nie wszystkie skutki wypadku zostały dotąd poznane.
Emisja: poniedziałek, 14 kwietnia, godzina 22:50, TVP2 HD

Świat bez fikcji – „Indyjskie grubasy”
Indie – kraj, który stoi na progu poważnego kryzysu zdrowotnego, związanego z powszechną otyłością. W filmie śledzimy losy dwóch młodych, chorobliwie otyłych chłopców.
Emisja: wtorek, 15 kwietnia, godzina 22:50, TVP2 HD

„Santo Subito – Nasz Błogosławiony”
1 maja 2011, w dniu beatyfikacji Jana Pawła II, do Rzymu przybyło tysiące wiernych, a także liczni przywódcy państw i przedstawiciele kościołów różnych wyznań.
Emisja: środa, 16 kwietnia, godzina 23:45, TVP Polonia

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Witajcie na świecie”
Każdego roku na świecie rodzi się około 150 milionów dzieci. Od tego, w której części świata się urodzą, zależy jakość ich życia.
Emisja: czwartek, 17 kwietnia, godzina 22:25, TVP1/HD

„Nieznane życie Jana Pawła II”
Najbliżsi współpracownicy Ojca Święgo, m.in. Arturo Mari – osobisty fotograf i Renato Buzzonetti – prywatny lekarz, opowiadają o nieznanych wydarzeniach z pontyfikatu.
Emisja: czwartek, 17 kwietnia, godzina 23:45, TVP Polonia

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *