Dokument w Telewizji Polskiej

Niezwykłe historie, które warto znać. Nietypowi ludzie, o których warto pamiętać. Fakty, które odbiły się echem na całym świecie. Telewizja Polska zaprasza na znakomite filmy dokumentalne.

„Bliskie i groźne spotkania Steve’a”, seria 2./odc. 2.
Kolumbia Brytyjska to raj dla badaczy przyrody. Fauna tych terenów obfituje w prawdziwe morskie potwory – zębacze, których zęby są w stanie przeżuć nawet kolce jeżowca, orki polujące na uchatki i jedne z najinteligentniejszych bezkręgowców na Ziemi – ośmiornice pacyficzne olbrzymie.
Emisja: sobota, 21 czerwca, godzina 13:20, TVP2 HD

„Akcje specjalnego znaczenia. Leski akcja 666”
Film dokumentalny przedstawiający działalność Kazimierza Leskiego. Przedwojenny polski inżynier w mundurze generała Wehrmachtu podróżował po okupowanej Europie z misją wywiadowczą.
Emisja: sobota, 21 czerwca, godzina 19:55, TVP Historia

Rodzinne oglądanie – „Dzikie Indie. Tygrysia dżungla”
Spore obszary dżungli w środkowych Indiach pozostają dziewicze do dziś. Dominują w niej dwa gatunki drapieżników: tygrys bengalski i dziki pies indyjski – cyjon. Zwierzęta te toczą ze sobą zaciętą walkę o przetrwanie, o dojście do wodopoju, o pokarm i prawo do rozrodu.
Emisja: niedziela, 22 czerwca, godzina 09:50, TVP2 HD

„Jestem synem ludobójcy”
Bohater filmu jest Niklas Frank – najmłodszy syn Hansa Franka. Ten znany pisarz i dziennikarz magazynu STERN ujawnia rodzinne tajemnice swojego ojca, jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich.
Emisja: niedziela; 22 czerwca, godzina 19:55, TVP Historia

„Historia faszyzmu”
Serial dokumentalny przedstawiający genezę rozwoju i upadku faszystowskich Włoch. Historia ta jest ściśle związana z losami Duce czyli Benito Mussoliniego.
Emisja: poniedziałek-piątek, 23-27 czerwca, godzina 19:40, TVP Historia

„Dzika Polska. Dialog z puszczykiem”
W lasach Roztoczańskiego Parku Narodowego od przedwiośnia pohukują sowy. Obok pospolitego puszczyka jest to także miejsce godów niezwykle rzadko spotykanego puszczyka uralskiego.
Emisja: poniedziałek, 23 czerwca, godzina 13:45, TVP Polonia

„Czy świat oszalał? – „Bałkański ekspres. Mołdawia – pomiędzy światami”
Film jest próbą analizy aktualnej sytuacji w Mołdawii. Porusza kwestie transformacji gospodarki w latach 90. i jej konsekwencji w postaci załamania gospodarczego i masowej emigracji. Ukazuje także różne aspekty życia w Republice Naddniestrza.
Emisja: wtorek, 24 czerwca, godzina 00:25, TVP2 HD

„Brat papieża”
Film o Edmundzie Wojtyle – bracie Jana Pawła II, który swoje życie poświęcił służbie medycynie i pomocy ludziom.
Emisja: wtorek, 24 czerwca, godzina 13:55, TVP Polonia

„Świat bez fikcji – „Kumbha Mela – największe hinduskie święto”
Raz na dwanaście lat w Indiach w miejscu gdzie zlewają się trzy rzeki – Ganges, Jamuna i mityczna Saraswati – odbywa się Kumbha Mela. To trwające 55 dni święto hinduizmu gromadzi kilkadziesiąt milionów hinduskich pielgrzymów. W tym właśnie okresie rytualna kąpiel w świętych wodach Gangesu oczyszcza z wszystkich grzechów.
Emisja: środa ,25 czerwca, godzina 00:25, TVP2 HD

„Portret Damy – Karolina Lanckorońska”
Film poświęcony profesor Karolinie Lanckorońskiej – wybitnej Polce, historykowi sztuki, twórczyni Instytutu Historycznego w Rzymie. Wybitnymi dziełami sztuki z rodzinnej kolekcji wzbogaciła m.in. zbiory zamków królewskich w Warszawie i na Wawelu.
Emisja: czwartek, 26 czerwca, godzina 23:35, TVP Polonia

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *