Dokument „Wielkie dekonstrukcje” w Stopklatce TV

Stopklatka TV, jako pierwsza naziemna telewizja w Polsce, zaprezentuje „Wielkie dekonstrukcje” – serial dokumentalny ukazujący kulisy rozbiórek największych budowli świata. Produkcję oglądać będzie można od 1 września, w każdy piątek o godzinie 18:55.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

Most w San Francisco, stadion sportowy w Miami, rosyjski okręt podwodny czy zapora na Północno-Zachodnim Wybrzeżu Ameryki Północnej – każdy z tych obiektów był kiedyś ogromnym wyzwaniem w budowie. Teraz, kiedy lata świetności tych budowli minęły i zaczynają one stanowić niebezpieczeństwo dla ludzi, jeszcze większym wyzwaniem staje się ich rozbiórka. Serial dokumentalny „Wielkie dekonstrukcje” ukazuje kulisy ich demontażu.

Każdy 60-minutowy odcinek poświęcony jest innej budowli. W pierwszym z nich inżynierowie podejmą się trudnego zadania rozbiórki mostu Carquinez, zawieszonego nad zatoką San Francisco. Jego stalowa konstrukcja zostanie zburzona przez ogromne maszyny oraz materiały wybuchowe, a większość metalu, która pozostanie – ponownie użyta w nowych projektach budowlanych.

W drugim odcinku widzowie będą mogli zobaczyć, jak specjalna grupa ekspertów w Marana w stanie Arizona weźmie na warsztat 30-letni Jumbo Jet, nienadający się już do użytku. Zamiast wyrzucić samolot na złomowisko, inżynierowie postanawiają go zdemontować, zachowując sprawne jeszcze fragmenty jego konstrukcji.

Jesienią Stopklatka TV planuje emisję dwóch pierwszych sezonów „Wielkich dekonstrukcji”. Serial oglądać będzie można od 1 września, w piątkowym paśmie dokumentalnym o godzinie 18:55.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *