5. sezon programu „ZŁOMOWISKO PL” na Discovery Channel

Najbardziej hitowa polska produkcja Discovery Channel – „ZŁOMOWISKO PL” powraca w sierpniu z nowymi odcinkami. W nowej serii „ZŁOMOWISKA PL” niejedne granice będą przekroczone. Zarówno te terytorialne, jak i ludzkich możliwości… Marek, Edek, Stalowy i ekipa jego „Orłów”, Złomuj.pl, a także Holdmar, Desh i Olmet ponownie was zaskoczą! Tajemniczy zakup wozów strażackich, dobrze rokujący układ z kopalnią węgla, gdzie do zezłomowania są 2-tonowe wagoniki i polski biznes Krzykacza w szkockim wydaniu – to zaledwie namiastka tego, co czeka widzów Discovery Channel już od 30 sierpnia.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Discovery Channel

Coraz większe tempo pracy, nieustanne zwroty w działaniu i jeszcze więcej emocjonujących reakcji na nieprzewidziane sytuacje. Brzmi jak film akcji? Nie, tak będzie w nowej serii programu „ZŁOMOWISKO PL”. Tu ważny jest jeden cel – zarobić i nie stracić. A odpowiednie nastawienie to w biznesie podstawa. „Jak się nie chce pracować to szuka się problemu, a jak się jest kreatywnym to szuka się sposobu” – powtarza niezłomnie Stalowy, właściciel Piotrostalu. I ta zasada sprawdza się u niego doskonale. Dla Stalowego nie ma rzeczy niemożliwych, co potrafi przełożyć na pracę „jednostki uderzeniowej” – tak pieszczotliwie nazywa swoich pracowników. Piotr w nowej serii nie próżnuje. Czyżby złomowisko i autokasacja już mu nie wystarczały? Czy znów będzie szukał nowych sposobów na poszerzenie działalności? Zakup wozów strażackich budzi zainteresowanie wśród „Orłów”. Czy faktycznie jest to sposób na ochronę złomowiska przed pożarem, czy raczej niespełnione marzenie z dzieciństwa? A to oczywiście tylko początek. Jak szybko jego ekipa jest w stanie uprzątnąć całe podwórko wypełnione złomem, wrakami samochodów ciężarowych i osobowych, przyczepami i kabinami? Czy dadzą radę w wyznaczonym czasie rozebrać i sprzątnąć szklarnię?

W nowych odcinkach zajrzymy także do Złomuj.pl, by odwiedzić Sonię vel „mamę” i Rafała zwanego „tatą” oraz takich asów jak: Kapitan, Jawor, Bobek, Łoś i Szejk. Zahartowane w bojach małżeństwo stara się o jak najlepsze zlecenia. Czy uda się nawiązać ścisłą współpracę z kopalnią węgla kamiennego? Są tam do zabrania stalowe wagoniki do podziemnego transportu węgla, z czego każdy waży dwie tony. „Tata” zleca wykonanie zadania Kapitanowi. Stawką jest nie tylko czysty zysk, ale także długoterminowa współpraca jeżeli ekipa nie zawiedzie. Z kolei demontaż starego napędu linii kolejowych to również dobrze zapowiadający się interes. Do zdetonowania są: 2-tonowe koło napędowe i 5-tonowa przekładnia, które funkcjonowały przez ostatnie 50 lat. Zadanie nie jest proste – mechanizm znajduje się w budynku na zboczu, zawieszony ponad 4 m nad podłogą a pod nim znajduje się piwnica. Wszyscy pracują w pocie czoła, poza „Łosiem”, który wykorzystując okazję wymyka się by poszusować na znajdującym się obok stoku narciarskim. Co na to pozostali? Czy ten wybryk ujdzie mu na sucho? Oczywiście w nowej serii nie może zabraknąć Marka i Edka oraz ich szalonych pomysłów. U kogo obudzi się młodzieńczy bunt? I kto zamiast pieniędzy za rozbiórkę garażu zdecyduje się na zapłatę w formie… tatuażu? Na tym nie koniec. Krzykacz znany ze swoich niestandardowych pomysłów, postanawia rozszerzyć zakres zbierania złomu i wyrusza do …Szkocji! Jak poradzi sobie z rozkręcaniem biznesu w miejscu, gdzie barierą jest nie tylko język, ale także deficyt budżetowy? Czy faktycznie ta zagraniczna „wycieczka” okaże się opłacalna?

Nowy sezon to również powrót do tych znanych i lubianych bohaterów, którym też w dużej mierze zawdzięczamy początkowy sukces programu. Jak potoczyła się historia Sławka i jego firmy Holdmar, a także uwielbianego przez widzów, lekko niesfornego Grzesia? Aktualnie przygotowują się do otwarcia nowej bazy. Sławek, ekonomicznie podchodzący do interesu, zarządza przeniesienie wraków aut na nowy plac. Czasu na wykonanie zadania nie ma zbyt wiele, termin upływa pod koniec miesiąca, czyli… ekipa ma zaledwie kilka godzin. Pracy jest sporo, więc sam właściciel wkłada robocze ubranie, co dodatkowo mobilizuje pracowników.

Szybkie tempo nie jest obce również na złomowisku Desh. Dobrze prosperująca i dawno nie odwiedzana firma w podwarszawskim Legionowie nie spoczywa na laurach. Jacek, prawa ręka szefa, nieustannie sprawdza jak dynamicznie działa ekipa, szczególnie pod presją czasu.

W programie pojawi się również Olmet, nieustępliwa brygada z Tarnowskich Gór. Gigantyczna, rodzinna firma, którą prowadzi Przemek jest jednym z największych złomowisk w Polsce. Specjalnością i dumą przedsiębiorstwa jest złomowanie całych składów kolejowych. Dlatego odbiór setek ton żelastwa w formie wagonów i lokomotyw to dla nich pestka.

Co jest tak pociągającego w złomie? Czy dla tej ciężkiej pracy warto się aż tak poświęcać? Przekonajcie się sami, oglądając nowe odcinki hitowego „ZŁOMOWISKA PL” już od środy, 30 sierpnia o godzinie 21:00 tylko na Discovery Channel.

Źródło: Discovery CEEMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *