„Domówka z Dwójką” – radosne kolędowanie z sekstetem proMODERN

„Wiązanki kolędowe” – program pod takim tytułem w najbliższej „Domówce z Dwójką” zaprezentuje sekstet wokalny proMODERN. Transmisja wydarzenia w sobotę 26 grudnia o godz. 19.00 – na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie internetowej, Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

proMODERN to synonim najlepszych wykonań wokalnych muzyki współczesnej. Sekstet zyskał uznanie w środowisku muzycznym, czego dowodem są znakomite recenzje i kolejne wyróżnienia. Grupę tworzą wybitni śpiewacy-soliści, połączeni pasją i umiejętnością interpretowania najbardziej wymagających kompozycji dzisiejszych twórców.

Zespół zdobył cztery nagrody polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk. W 2015 roku w kategoriach: „Album Roku Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa” i „Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej” za swoją debiutancką płytę „Where Are You. Pieces From Warsaw” oraz w 2018 roku w kategoriach „Album Roku Muzyka Współczesna” i ponownie „Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej” za drugi krążek – „proMODERN shakespired”, który ukazał się w grudniu 2017 roku. Utwór Philipa Lawsona, który legendarny artysta stworzył specjalnie na zamówienie zespołu, w ciągu zaledwie dwóch tygodni doczekał się 20000 odsłuchań na Spotify.

Grupa występuje w składzie: Marta Czarkowska (sopran), Ewa Puchalska (mezzosopran), Ewelina Rzezińska (mezzosopran), Aleksander Rewiński (tenor), Krzysztof Chalimoniuk (baryton), Piotr Pieron (bas). Artyści koncertowali na festiwalach i na zamówienie czołowych ośrodków kulturalnych, w tym większości polskich filharmonii.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *