Ferie zimowe 2021 będą inne niż wszystkie ze względu na obowiązujące obostrzenia. Polskie Radio, uwzględniając oczekiwania swoich słuchaczy, przygotowało na czas ferii bogatą ofertę skierowaną zarówno do dzieci, jak i do rodziców.

W 2021 roku przerwa zimowa będzie znacznym wyzwaniem ze względu na konieczność spędzenia jej w domu. Polskie Radio zaproponuje zatem dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom specjalny program, który pozwoli wypełnić czas wartościowymi treściami.

Konkursy, eksperymenty kulinarne oraz wędrówki po świecie w wersji online – to czeka słuchaczy na antenie Jedynki, gdzie codzienne pasmo od godz. 9.00 do godz. 12.00 zamieni się w „Zimę z Radiem”. Każdego dnia antena połączy się również z ekspertem z innego centrum nauki, który podpowie, jak zrobić własne małe laboratorium i samodzielnie przeprowadzić bezpieczne doświadczenia. Specjaliści z ogrodów zoologicznych oraz parków narodowych opowiedzą natomiast o sekretach zwierząt domowych: pająka, ćmy, muchy, gupika, skalara, papugi, czy żółwia.

Od godz. 12.00 do godz. 14.00 włączamy „Ferie z Trójką”. W specjalnej audycji będzie można znaleźć konkursy, prezentacje rodzinne, powieści i bajki Teatru Polskiego Radia oraz pomysły na wspólne spędzanie czasu z dziećmi. Gośćmi będą gwiazdy muzyki i filmu, psychologowie oraz pedagodzy.

Ferie bez szaleństwa na stokach w trakcie pandemii wcale nie muszą być nudne – o tym przekonają swoich słuchaczy dziennikarze Czwórki. W specjalnej ramówce, zaplanowanej na dwa tygodnie przerwy zimowej, będzie można odnaleźć wiele akcentów skierowanych do młodzieży spędzającej ferie w domu, m.in.: inspirujące historie powstawania zespołów młodzieżowych, ćwiczenia na kreatywność, przeglądy filmów, czy zestawienia gamingowe. Antena zaprasza również do wspólnej zabawy na Instagramie. Szczegółów należy szukać pod hashtagami #czworka i #feriewdomu.

Bogatą ofertę dla najmłodszych przygotowało Polskie Radio Dzieciom. W programie poranny trening, gry i zabawy oraz przegląd najciekawszych aktywności dla dzieci w każdym województwie. W audycjach pojawią się również gwiazdy: Cleo, Alicja Tracz, Magda Bereda, 4D i wiele innych, które opowiedzą m.in. o planach na ferie oraz o swoich ulubionych bajkach. W „Strefie Rodzica” – rady, jak zorganizować dziecku ferie wypełnione interesującymi dla niego aktywnościami oraz jak zadbać o jego zdrowie i bezpieczeństwo.

W serwisie portalowym „Ferie w Polskim Radiu” zostaną zebrane propozycje bajek, słuchowisk i innych audycji dostępnych online, z których będą mogły skorzystać rodziny. W ofercie pojawią się przede wszystkim produkcje Teatru Polskiego Radia oraz edukacyjno-rozwojowe audycje Polskiego Radia Dzieciom.

Źródło: Polskie Radio