Don Vasyl w „Gwiazdozbiorze TVP Rozrywka”

Gościem „Gwiazdozbioru TVP Rozrywka” w sobotę (11 lipca) i w niedzielę (12 lipca) będzie Don Vasyl – gwiazdor cygańskiej piosenki i jeden z najpopularniejszych romskich wykonawców w Polsce.

Artysta w wywiadzie dla „Gwiazdozbioru TVP Rozrywka” opowiedział m.in. o tajemnicy sukcesu Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, którego jest pomysłodawcą i organizatorem. Festiwal będący największym tego typu wydarzeniem w Europie od lat cieszy się ogromną popularnością i przyciąga co roku zarówno Romów, jak i Polaków. Tegoroczny 19. Festiwal odbędzie się 17-18 lipca. Dla Don Vasyla zawsze niezmiernie ważna była rodzina, dlatego w programie nie zabraknie opowieści o jego synach – Dzianim i Vasylu Juniorze, którzy również występują na scenie. Widzowie dowiedzą się także, czy Don Vasyl jest autorytetem dla swoich synów oraz kto w jego rodzinie ma głos decydujący. Więcej ciekawych historii Don Vasyla już 11 i 12 lipca na antenie TVP Rozrywka.

W sobotę 11 lipca o godzinie 22:25 TVP Rozrywka zaprasza na koncert zatytułowany „Don Vasyl i Jego goście”, który został zrealizowany podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romskiej w Ciechocinku w 2012 roku. Natomiast w niedzielę 12 lipca o godzinie 12:00, 15:55 i 17:20 zostaną wyemitowane wywiady z Don Vasylem wzbogacone materiałami archiwalnymi.

Don Vasyl urodził się w Łodzi w cygańskim taborze. Już od najmłodszych lat związany był z muzyką – na scenie występował od 12 roku życia. W 1987 roku założył Zespół Artystyczny „Don Vasyl & Roma”, który z biegiem czasu zmienił nazwę na „Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni”. Do największych przebojów zespołu należą m.in.: „Ore, Ore”, „Cyganeczka Zosia”, czy „Graj piękny Cyganie”. Razem z zespołem artysta nagrał kilkadziesiąt płyt z muzyką romską, a 11 z nich otrzymało status złotej. Oprócz działalności muzycznej, Don Vasyl zajmuje się też pisaniem wierszy – jest członkiem Związku Literatów Polskich.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *