Drugi półfinał Eurowizji obejrzało 3,6 mln widzów TVP

Drugi półfinał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji z udziałem polskiej reprezentantki Moniki Kuszyńskiej spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów Telewizji Polskiej. 21 maja wieczorem jej występ śledziło w Jedynce aż 4 mln 144 tys. osób, zaś w TVP Polonia 285 tys.

Średnia widownia transmisji Eurowizji w godzinach 21:00-23:01 w Jedynce wyniosła 3 mln 453 tys. widzów, a udziały 23,9%. Czwartkowy konkurs piosenki zainteresował prawie co czwartą osobą mającą w tym czasie włączony odbiornik. Transmisja drugiego półfinału Eurowizji w Jedynce była najchętniej oglądanym programem, emitowanym w Polsce po godzinie 21:00.

Czwartkowy półfinał Eurowizji oglądało w TVP Polonia 186 tys. widzów przy udziałach 1,3%. W sumie więc konkurs piosenki z udziałem Moniki Kuszyńskiej zainteresował 3 mln 639 tys. widzów Jedynki i TVP Polonia. Widownia drugiego półfinału Eurowizji w Jedynce była większa niż w 2014 roku (wówczas wyniosła 3 mln 280 tys. osób).

21 maja wysłuchaliśmy siedemnastu utworów. Nasza reprezentantka śpiewała jako ostatnia. Piosenka „In The Name Of Love”, do której sama napisała tekst, zapewniła jej awans do sobotniego finału.

Pracowałam nad sobą dłuższy czas, żeby ta trema, która ogranicza na scenie, udzieliła się w jak najmniejszym stopniu. Na szczęście udało się – powiedziała tuż po występie Monika Kuszyńska. – Bardzo dziękuję wszystkim Polakom za wsparcie. Dostaję dużo takich wiadomości. Bardzo mnie to motywuje i dodaje dobrej energii – zaznaczyła Monika Kuszyńska.

Z czwartkowego półfinału awansowali ponadto wykonawcy z Litwy, Słowenii, Szwecji, Norwegii, Czarnogóry, Cypru, Azerbejdżanu, Łotwy i Izraela. W finale tegorocznego, 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu tradycyjnie wystąpią pomysłodawcy Eurowizji – Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy oraz Australia, która dołączyła do konkursu z okazji jubileuszu i Austria (zeszłoroczny zwycięzca).

Transmisja finału w TVP1 HD i TVP Polonia już jutro o godzinie 21:00, natomiast widzowie kanału TVP Rozrywka obejrzą finał Eurowizji 24 maja o godzinie 21:30.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *