Drugi sezon „9-1-1” na FOX

fot. Mathieu Young / FOX. © 2018 FOX BROADCASTING

6 listopada na kanale FOX pojawi się gorąca, serialowa premiera – 2 sezon serialu 9-1-1! Co tym razem spotka odważnych strażaków, heroicznych ratowników medycznych oraz zachowujących zimną krew dyspozytorów telefonów alarmowych?

Sprawdź godziny emisji serialu „9-1-1” w PROGRAMIE TV

Pierwszy sezon produkcji Ryana Murphy’ego (American Horror Story, American Crime Story, Konflikt: Betty i Joan czy Glee) spotkał się ze sporym entuzjazmem. Bazująca na prawdziwych wydarzeniach produkcja okazała się prawdziwym hitem wśród seriali.

Twórca serialu – Ryan Murphy nie obniża poprzeczki, tylko ją podnosi bardzo wysoko, szykując dla widzów prawdziwą bombę, a właściwie potężne trzęsienie ziemi, które nawiedzi Los Angeles! Jak to bywa w takich przypadkach nikt nie spodziewa się tragedii, a producenci powoli budują napięcie przed nadchodzącym kataklizmem, wysyłając bohaterów do kolejnych wstrząsających incydentów. Kiedy w końcu ziemia zaczyna drżeć służby ratownicze ruszają na pomoc. Jedni ruszają do rozpadającego się wielopiętrowego hotelu, inni starają się uratować ludzi z wraków aut, które zostały uwięzione pod zawalonym wiaduktem. A co dzieje się w dyspozytorni?

Do niezłomnych ratowników w tym sezonie dołączy nowa postać – Jennifer Love Hewitt (Zaklinacz dusz, Lista klientów), która wcieli się w rolę Maddie, nowej dyspozytorki. Młoda kobieta jest siostrą Bucka (Oliver Stark) i jak do tej pory życie jej nie oszczędzało. Już od pierwszych chwil Maddie zostanie wrzucona na głęboką wodę!
Maddie w swoim życiu nie miała lekko. Przeżyła trudny okres, coś w rodzaju niezdrowego związku. Przyszła do swojego brata bardzo załamana i zaniepokojona tym, co dzieje się w jej życiu. Zdecydowała, że musi zacząć od nowa. Maddie potrzebuje jakiejś odskoczni i miejsca, w którym dowie się kim naprawdę jest. Ma również nadzieję pomagać innym ludziom pracując na infolinii 911 – tłumaczyła Jennifer Love Hewitt w jednym z wywiadów.

Oprócz Hewitt, na ekranie pojawi się jeszcze jedna nowa twarz. W rolę przystojnego strażaka, Eddiego Diaza wcieli się Ryan Guzman (Słodkie kłamstewka). Ryan Murphy w jednym z wywiadów powiedział, że obsada będzie stale rosnąć:

Będziemy również intensywnie rozwijać obsadę. W pierwszym sezonie bardzo rozbudowaliśmy załogę straży pożarnej i śledziliśmy ich życie prywatne. Natomiast w drugim sezonie chcemy rozbudować naszą grupę pracowników 911 call center. Zamierzamy cały czas ten świat budować i poszerzać, więc zobaczycie również kilka nowych postaci!

Ciekawostką jest to, że wszystkie sytuacje przedstawione w serialu inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami, a większość obsady również miała chociaż raz w życiu styczność z numerem alarmowym 911. Aisha Hinds, wcielająca się w postać strażaczki i ratowniczki Henrietty „Hen” Wilson, zapytana w jednym z wywiadów o to, czy w przeszłości kiedykolwiek bezpośrednio miała do czynienia z numerem 911, opowiedziała o groźnej sytuacji, która ją dotknęła i która ma duży związek z jej obecnym udziałem w serialu:

Niestety, byłam uczestniczką takiej sytuacji. Co prawda to nie ja dzwoniłam pod 911, ale ktoś zrobił to w moim imieniu. Kiedy miałam szesnaście lat, wracałam do domu ze szkoły. Byłam o kilka metrów od domu, gdy nagle usłyszałam strzały. Myślałam, że ktoś postanowił wcześniej wypróbować fajerwerki na czwartego lipca. Gdy się odwróciłam, zobaczyłam upadającego na chodnik mężczyznę, a za nim grupę mężczyzn, z których jeden trzymał broń. Chciałam uciec do domu, ale mi się nie udało. Ostatnią rzeczą, którą pamiętam, to uderzenie głową o chodnik. W tamtym momencie nawet nie zorientowałam się, że zostałam postrzelona. W tej całej sytuacji straciłam nerkę. Kula przebiła moją aortę. Jestem więc bardzo wdzięczna, że tu jestem. I naprawdę muszę przyznać, że 911 zareagowało wtedy bardzo szybko.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

Premiera 2. sezonu 9-1-1 już we wtorek 6 listopada o godz. 22:00 tylko na FOX.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *