Drugi sezon serialu „Westworld” w HBO i HBO GO


Premiera drugiego sezonu serialu „Westworld”, wyróżnionego w pięciu kategoriach nagrodą Emmy, odbędzie się równolegle z amerykańską premierą, już w poniedziałek, 23 kwietnia o godzinie 3:00 w HBO i w HBO GO. „Westworld” to mroczna odyseja o narodzinach sztucznej inteligencji i sumienia, a także powstaniu nowej formy życia na Ziemi. Jego pomysłodawcami są Jonathan Nolan i Lisa Joy, którzy pełnią także obowiązki producentów wykonawczych.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HBO

Premierowe odcinki serialu „Westworld”, debiutującego na antenie HBO w 2016 roku, ustanowiły nowy nowy rekord oglądalności nowego serialu w Stanach Zjednoczonych. Przez krytyka amerykańskiego dziennika „The Atlantic” „Westworld” nazwany został „fascynującą” i „prowokacyjną” produkcją, „Los Angeles Times” natomiast określił go „serialem, który zmienia telewizyjne reguły gry”.

Pierwszy sezon serialu „Westworld” nominowany był do nagród Emmy w 22 kategoriach i zdobył pięć statuetek: za wybitne osiągnięcia artystyczne w interaktywnych mediach w serialu fabularnym, najlepsze fryzury w serialu nakręconym jedną kamerą, najlepszą charakteryzację naturalną w serialu nakręconym jedną kamerą, najlepszą reżyserię dźwięku w serialu komediowym lub obyczajowym (godzinnym) oraz najlepsze efekty specjalne. Za finałowy odcinek pierwszego sezonu reżyser Jonathan Nolan otrzymał nominację do nagrody Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych i wspólnie z Lisą Joy nominowany był także do nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów za cały pierwszy sezon serialu.

„Westworld” był także nominowany do nagród Emmy w takich kategoriach, jak najlepszy serial obyczajowy, najlepsza aktorka pierwszoplanowa w serialu obyczajowym (Evan Rachel Wood), najlepszy aktor pierwszoplanowy w serialu obyczajowym (Anthony Hopkins), najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu obyczajowym (Thandie Newton), najlepszy aktor drugoplanowy w serialu obyczajowym (Jeffrey Wright), najlepsza reżyseria serialu obyczajowego (Jonathan Nolan) i najlepszy scenariusz serialu obyczajowego (Jonatha Nolan i Lisa Joy).

W rolach głównych ponownie występują: Evan Rachel Wood (Dolores), Thandie Newton (Maeve), Ed Harris (Man in Black), Jeffrey Wright (Bernard), James Marsden (Teddy), Tessa Thompson (Charlotte), Ingrid Bolsø Berdal (Armistice), Clifton Collins Jr. (Lawrence), Luke Hemsworth (Stubbs), Louis Herthum (Peter Abernathy), Simon Quarterman (Luke Sizemore), Talulah Riley (Angela), Rodrigo Santoro (Hector Escaton), Angela Sarafyan (Clementine), Shannon Woodward (Elsie), Ben Barnes (Logan), Jimmi Simpson (William), Leonardo Nam (Felix Lutz) i Ptolemy Slocum (Sylvester).

W drugim sezonie do obsady dołączyli: Fares Fares (Antoine Costa), Katja Herbers (Grace), Gustaf Skarsgård (Karl Strand), Hiroyuki Sanada (Musashi), Peter Mullan (James Delos), Rinko Kikuchi (Akane), Zahn McClarnon (Akecheta), Tao Okamoto (Hanaryo), Betty Gabriel (Maling), Jonathan Tucker (Craddock), Julia Jones (Kohana) i Kiki Sukezane (Sakura).

Pomysłodawcami serialu „Westworld” są Jonathan Nolan i Lisa Joy, którzy wraz J.J. Abramsem, Richardem J. Lewisem, Roberto Patino, Atheną Wickham i Benem Stephensonem pełnią obowiązki producentów wykonawczych. Serial wyprodukowany został przez Kilter Films, Bad Robot Productions oraz Jerry Weintraub Productions dla wytwórni Warner Bros. Television. Serial „Westworld” jest adaptacją filmu, którego scenariusz napisał Michael Crichton.

Premiery nowych odcinków serialu HBO „Westworld” będą się odbywały co poniedziałek, od 23 kwietnia w HBO i HBO GO o godz. 3.00 nad ranem wraz z powtórką o godz. 20.10 w HBO. Drugi sezon liczy 10 odcinków.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *