„Drwale z Kolumbii Brytyjskiej” – premiera programu na Polsat Viasat Explore

„Drwale z Kolumbii Brytyjskiej” to program dokumentalny ukazujący trudną i niebezpieczną pracę tytułowych drwali. Akcja rozgrywa się na zboczach gór Kolumbii Brytyjskiej, gdzie wielkie pnie drzew i wysokie zarobki skłaniają ludzi do podejmowania ogromnego ryzyka. Seria śledzi losy Craiga LeBeau i jego działającej już od trzech pokoleń rodzinnej firmy LeBeau Bros, zajmującej się wyrębem lasu w najbardziej stromych i błotnistych górach Ameryki Północnej. Pozyskiwanie i transport drewna to jedne z najbardziej niebezpiecznych zajęć na świecie. Nikt nie jest gotów zapuszczać się w aż tak niedostępne miejsca jak bracia Craig i Brent.

Sprawdź godziny emisji audycji „Drwale z Kolumbii Brytyjskiej” w PROGRAMIE TV

Firma braci LeBeau pracuje na obszarze zwanym Shuswap Highlands usytuowanym między Górami Nadbrzeżnymi a Skalistymi w Kolumbii Brytyjskiej. Tereny te słyną z jednych z najbardziej poszukiwanych gatunków drewna budowlanego na świecie. Tej zimy Craig i Brent toczą prawdziwą walkę o życie. Brenta prześladuje okrutny pech, a Craig, ryzykując milion dolarów na nowy program pozyskiwania drewna na stromych zboczach, naraża się na nieprzewidziane kłopoty i niebezpieczeństwa.

Drwale chcą udać się w ponad 20 miejsc w poszukiwaniu odpowiednych drzew do wycięcia, jednak strome zbocza i skomplikowana sieć krętych dróg dostępne są tylko dla najodważniejszych. Śmiałkowie stawiają czoła wielu przeciwnościom losu – od zamieci i ekstremalnych warunków pogodowych, przez awarie maszyn aż po wywrotki na zboczach gór. Muszą zdążyć przejechać całą trasę, zanim wiosenne roztopy zamienią szlaki w błotniste pobojowisko.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Explore w PROGRAMIE TV

Nie przegap nowego, porywającego serialu dokumentalnego na kanale Polsat Viasat Explore! Premiera serii „Drwale z Kolumbii Brytyjskiej” w poniedziałek 30 maja o 21:00. Emisja kolejnych odcinków w poniedziałki od 21:00 (po dwa odcinki).

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *